Oyunoynasana -->

Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı Düzenlenecek

30 Eylül 2015 Çarşamba 15:00

Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir-Sen) daha önce 5 defa çeşitli alt başlıklarda düzenlediği Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı, “Unutmadım Öğretmenim” başlığıyla yapılacak.

Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması'nın 6'ncısı Düzenlenecek

Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir-Sen) daha önce 5 defa çeşitli alt başlıklarda düzenlediği Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı, “Unutmadım Öğretmenim” başlığıyla yapılacak.

Eğitim Bir-Sen Elazığ Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Zülfü Demirtaş, yarışma sonucunda dereceye girecek eserlerin, kitap olarak yayımlanacağını ve ücretsiz dağıtılacağını söyledi. Üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak amacıyla yarışmayı organize ettiklerini anlatan Demirtaş, “Son katılım tarihi 20 Kasım, ödül töreni ise 6 Ocak 2016’da olacak. Yarışmadan Türkiye genelinde birinci olacak eser sahibine 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin, mansiyona bin ve jüri özel ödülüne ise 2 bin TL verilecek. Ayrıca, yarışmaya katılacak tüm öğrencilere, daha önce yapılan hatıra yarışmalarında dereceye giren eserlerin yer aldığı ‘Kelebeğin Rüyası’ adlı kitap da hediye edilecek” dedi.

“GENEL MERKEZ’E YAPILAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAK”

Yarışmanın üniversitelerde öğrenim gören tüm gençlere açık olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Başvurular her ilde Eğitim Bir-Sen üniversite şube başkanlıklarına yapılacaktır. Genel Merkez’e yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacak. Eserler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto ve sık satır aralığında yazılış olup, en fazla 7-8 sayfa uzunluğunda olmalıdır. Eserler CD’ye, İl-Eser adı şeklinde kaydedilmiş olarak bir çıktısı ile birlikte teslim edilecektir. Yarışmaya katılacak eserler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yarışmaya, her katılımcı bir eserle iştirak edebilir. Hatıra sahibinin adı, soyadı, adresi, üniversitesi, fakültesi, bölümü, e-posta adresi ve telefon numarası eserin en altında belirtilmelidir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x