Oyunoynasana -->

İl Özel İdaresinden Köylere Çöp Toplama Aracı

12 Aralık 2015 Cumartesi 17:35

Elazığ İl Özel İdaresi’nce yürütülen “Köylerimizde çöp toplama” projesinin açılış töreni yapıldı.

İl Özel İdaresinden Köylere Çöp Toplama Aracı

Elazığ İl Özel İdaresi’nce yürütülen “Köylerimizde çöp toplama” projesinin açılış töreni yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Elazığ İl Özel İdaresi’ne merkez ilçe köylerindeki çöpleri toplamak için 4 çöp toplama aracı ve 2 bin 700 adet konteyner hibe edildi. Bu çerçevede düzenlenen törene, Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut ile İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü katıldı.

Programda konuşan Açıkkapı, “Bugün Elazığ için hayırlı bir iş için toplamış bulunuyoruz. İl Özel İdaremiz Elazığ’a hizmet ağımızı inşallah 129 köyümüze ulaştıracak şekilde çöp toplama hizmetini sunmaya başlayacak. Bu gerçekten anlamlı ve önemli bir iş. Çünkü köylerimizin de artık çevreye duyarlılığını n arttığı bir dönemde köylerimizin de bunda istifade etmesi gerekiyordu. İnşallah 129 köyümüze araçlarımızla orada dağıtılan 2700 ye yakın konteyner çok daha güzel yaşanılabilir köyler oluşturmak adına hizmetler sunacağız” dedi.

“AMACIMIZ 550 KÖYÜN ÇÖPÜNÜ TOPLAMAK”

Türkiye’de olmayan bir şey veya çok az olan bir hizmeti bugün Elazığ’da başlattıklarını vurgulayan Vali Murat Zorluoğlu ise, şu ifadelerde bulundu:

“İnşallah Pazartesi gününde itibaren il merkezine bağlı 129 tane köy ve onların mezralarında evsel kat atık dediğimiz çöplerimizi inşallah İl Özel idaresi imkanlarıyla Pazartesi gününde itibaren toplamaya başlıyoruz. Gerekli donanımı, gerek özel idare kaynakları gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imkanları kullanılmak suretiyle sağladık. Bu kapsamda 4 tane araç Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafında İl Özel İdaremize hibe edildi. Bizde özel idaremizin diğer kaynaklarını kullanarak hizmet satın almak suretiyle personelimizi çalıştırmaya başlayacağız. Onlara da bir istihdam imkanı oldu. Bu şekilde inşallah köylerimizde haftada 2 gün olmak üzere ve eğer yetmezse yazın bu sayıyı daha da artırmak suretiyle çöpleri toplayıp belediyemizin katı atık depolama alanlarına getireceğiz. Tabi bizim hedefimiz sadece il merkezine bağlı 129 köyde değil. Belli bir zaman ve program dahilinde 550 köyümüzün tamamından evsel katı atıkları toplamaktır. İnşallah bunu başaracağız.”

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x