Oyunoynasana -->

FÜ Hastanesi’ndeki Yeni Poliklinik Bölgenin 20 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak

29 Aralık 2015 Salı 11:50

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde içerisinde bölgenin 20 yıllık sağlık ihtiyacını karşılaması hedeflenen 21 tane birinci sınıf ameliyathane yer alan poliklinik tamamlanma aşamasına geldi.

FÜ Hastanesi'ndeki Yeni Poliklinik Bölgenin 20 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde içerisinde bölgenin 20 yıllık sağlık ihtiyacını karşılaması hedeflenen 21 tane birinci sınıf ameliyathane yer alan poliklinik tamamlanma aşamasına geldi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Belirgen, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde benzeri bulunmayan 21 tane Klas 1A sınıfı ameliyathane yer aldığı poliklinik binasının ana işlemleri tamamlandığını söyledi. Elazığ ve çevre illerin 20 yıllık sağlık ihtiyacının karşılanması hedeflenen poliklinikle ilgili bilgi veren Belirgen, “Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin mevcut poliklinik binasının yapısal ve mekan olarak hizmetleri tam karşılayamadığı için yeni poliklinik binası yapıldı. Yeni hizmet binamızın temel özelliği, poliklinik hizmetlerinin sunulacağı ve tam donanımlı modern cihazlı yeni ameliyathanelerin kurulduğu bir sağlık hizmet binası şeklinde oluşturuldu. Binanın dış giydirme gibi ana işleri tamamlandı. Önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak. Aynı zamanda, hastanenin şuan ki binasında dağınık olarak çalışan idari personelini de tek binada toplayacak” dedi.

“ORGAN NAKİLLERİ DE BU BİNADA YAPILACAK”

Ana işlemleri tamamlanan bina da verilecek hizmetlerden bahseden Belirgen, şunları kaydetti:

“Yeni binada modern ameliyathanelerde ortopedi, organ nakli, beyin cerrahisi, kalp, üroloji gibi her türlü ameliyatlar yapılacak. Hastanemizde 10 ameliyathane vardı. Bu ameliyathaneler dışındı yeni binamızda 21 farklı Klas 1A ameliyathane olacak. Poliklinik binasının bodrum katındaki diyaliz hastalarına hizmet veren bölümü, yeni binaya taşıyacağız. Sağlık Bakanlığı’nın standartlarına uygun daha temiz, hijyenik bir ortamda hizmet verilecek.”

“GENETİK LABORATUVAR OLACAK”

Bina bittiğinde mekan ve teknolojik imkanlarla beraber hasta sayısında daha fazla artışın olacağını düşündüklerini dile getiren Berilgen, şu ifadelerde bulundu:

“Bizim hastalarımızın yaklaşık yüzde 40’ı il dışı olan Tunceli, Muş ve Bingöl’den geliyor. Hastanemizin Türkiye’nin her yerinden geniş bir hasta popülasyonu var. Batıdan gelen hastalarımızda özellikle obezite cerrahisi için geliyorlar. Çünkü obezite cerrahisini en çok yapan hastaneyiz. Bunun dışında hastanemizde bölgede ruhsatı alınmış tek genetik laboratuvarını da buraya taşıyacağız.”

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x