Oyunoynasana -->

Elazığ’da Lap EXPO Kongresi Başladı

02 Eylül 2015 Çarşamba 10:55

Elazığ’da Klinik Biyokimya Uzmanları Derneği (KBUD) tarafından uluslararası katılımlı Lap Expo 2015 kongresinin açılışı yapıldı.

Elazığ'da Lap EXPO Kongresi Başladı

Elazığ’da Klinik Biyokimya Uzmanları Derneği (KBUD) tarafından uluslararası katılımlı Lap Expo 2015 kongresinin açılışı yapıldı.

Bir otelin konferans salonunda yapılan açılışa, Belediye Başkan Yardımcısı Kasım Özğür, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, KBUD Başkanı Prof. Dr. Necip İlhan ve çeşitli illerden gelen bilim insanları ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. İlhan, dernek ve kongre hakkında bilgiler verdi. Derneğin faaliyetlerinden olan “Lap Test Online” adlı Türkçe web sitesinin kullanıcı sayısının artmakta olduğunu anlatan İlhan, “Aylık kullanıcı sayısı 150 bin kişiye ulaşmış olup bu ülkemiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Ayrıca American Association for Clinical Chemistry (AACC) ile beraber yürüttüğümüz diğer bir projemiz olan Trainee Council projesinde de son aşamaya gelinmiş olup bu projede de Türkçe web sitesi çok kısa bir süre içerisinde yayınlanmaya başlayacaktır. Yine derneğimizin uluslararası organizasyon ile olan ilişkileri sürmektedir. Bu ilişkilerden biri olan Uluslararası Laboratuvar Hematoloji Birliği ile olan eğitim ve araştırma ilişkilerimiz artarak devam etmektedir. Yine yüz akıcı faaliyetlerinden biri olan Kbudek Eksternal’den kalite kontrol serumlarının 17 bin 43 akreditasyon çalışmaları devam etmekte olup, gerekli başvurular yapılmış ve akreditasyon belgesinin alınması için girişimlerimiz sürmektedir” dedi.

Kongre dört gün sürecek.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x