Oyunoynasana -->

Elazığ’da ‘Çınaraltı Gençlik Şöyleşileri’ Düzenlenecek

17 Kasım 2015 Salı 16:30

Kredi ve Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri, “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında kültürel etkinlik düzenlenecek.

Elazığ'da ‘Çınaraltı Gençlik Şöyleşileri' Düzenlenecek

Kredi ve Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri, “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında kültürel etkinlik düzenlenecek.

“Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında, Elazığ’ın yetiştirdiği önemli edebiyat ve kültür adamı Ahmet Kabaklı anılacak. Genç nesillere, medeniyet ve kültürün oluşmasında katkıları bulunan değerli şahsiyetleri tanıtma ve anlamaya yönelik etkinlikler dizisi, 25 Kasım 2015 çarşamba günü başlayacak. Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Yakup Yıldız, bu etkinlikler vesilesiyle KYK yurtlarında kalan gençlerimize kendi kültürlerini ve değerlerini yakından tanıtmayı amaçladıklarını belirtti. Ahmet Kabaklı’nın yazarlık yanında Türk düşünce hayatında da derin izler bırakan, milli kültürüne ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi yönünde hayatının son günlerine kadar fedakarca çalışmalar ortaya koyduğunu ifade eden Yıldız, eserleri ve fikirleriyle iz bırakan Kabaklı Hoca’yı anmayı bir vefa olarak gördüklerini söyledi.

Yıldız, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 19.00’da Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak Ahmet Kabaklı Anma programına herkesi davet ettiklerini kaydetti.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Ahmet kabaklı Anma” paneline Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Ayaz, Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemil Turgut ile Keban Halk Eğitim Müdürü Cemil Kabaklı konuşmacı olarak katılacak.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x