Oyunoynasana -->

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü’nden Hizmet İçi Eğitim

11 Ocak 2016 Pazartesi 15:30

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, İşletme, ATM ve Fidanlık şeflerine yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü'nden Hizmet İçi Eğitim

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, İşletme, ATM ve Fidanlık şeflerine yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Eğitimin ve geçtiğimiz yıl yaptıkları çalışmaların bölgeleri açısından verimli olduğunu aktaran Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, "Programlarımızı tamamlamaya gayret ettik. Ancak 2016 Yılında daha çok gayret ederek çalışmamız gerekiyor. Çünkü her geçen yılın bir öncekinden daha başarılı geçmesi gerekiyor. Küresel ısınma tehdidinin eşiğindeki dünyamızı ve ülkemizi korumak için ormanlık alanlarımızı korumak, ağaçlandırma çalışmalarına hız vermek lazım. Bu anlamda çok büyük değer taşıyan orman varlığımızı artırarak vatandaşlarımızla birlikte el ele gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz” dedi.

Sosyal ormancılık yaparak yöre halkının yanında olduklarını aktaran Polat, “Bu da ormanlarımız üzerindeki baskıyı azaltıyor. Bu şekilde çalışmak bizim boynumuzun borcudur. 2016 yılının ormancılıkta asıl uygulamacı olan şef arkadaşlar başta olmak üzere tüm çalışanlarımız ve kurumumuz için tempolu, verimli ormancılık yapabileceğimiz iyi bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bölge genelinde ilkbahar ve sonbahar aylarında yaklaşık 10 milyon fidan diktiklerinin altını çizen Polat, şunları kaydetti:

“Ormanlık alanımız, bölge genelinde 1 milyon 200 bin hektar, Elazığ’da ise 186 bin hektardır. Bölgemizde genel orman alan oranı yüzde 15’tir. Elazığ’da ise yüzde 19’a doğru tırmanıyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarını 2016 yılında da sürdüreceğiz. Bölgede 2016 yılı için hedefimiz 10 milyon fidan dikmektir. Elazığ’da ise 2015 Yılında 4,5 milyon fidan diktik. 2016 Yılında bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz.”

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x