Oyunoynasana -->

Yığınkililer 3.İsot Kebabı ve Peynirli Ekmek Günü

29 Temmuz 2015 Çarşamba 15:59

Aksaray Mahallesinin eski adı olan Yığınki çatısı altında mahallenin eski sakinleri birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla her yıl Yığınkililer İsot Kebabı Ve Peynirli Ekmek Günü ekseninde bir araya geliyorlar.

Yığınkililer 3.İsot Kebabı ve Peynirli Ekmek Günü
Eski bir Yığınkili olan TRT Muhabiri Metin Çöteli etkinlik komitesi başkanı olarak yaptığı yazılı açıklamada etkinlik hakkında şu bilgileri verdi:

“Geçen iki yıl İletişim Lisesi Müdürü Ali Canpolat’ın bahçesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz büyük ilgi gördü. Bu yıl ise etkinliğimizin formatında değişiklik yaptık. Yığınkili Gazeteci Mehmet Topal’ın önerisiyle bu sene etkinliğimizi kendisi de Yığınkili olan Elazığ’ın Cumhuriyet dönemindeki ilk Belediye Başkanı Çötelizade Mehmet Bey anısına düzenledik.

Bu seneki etkinliğimize ilk kez Elazığ Protokülü de katılıyor. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbettin Demirdağ, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu da teşrif buyuracaklardır.

Ayrıca Elazığ dışından Yığınkililer de katılımda bulunacaklar. Proğramın açılışında İlk Belediye Başkanımız Çötelizade Mehmet Beyin tanıtımı ve protokolün konuşmaları yer alacak. Günün anısına plaketler verilecek.

Açılış töreninin ardından ikramlar açık büfe olarak sunulacak. 600 kişiye hitap edecek oranda hazırlık yaptık. Ayrıca “O Ses Türkiye”den öne çıkan mahallemiz gençlerinden Emrah Güllü’yü dinleyeceğiz. Elazığ Belediyesi’nin Türk Halk Müziği ekibi de etkinliğe renk katacaklar.

Bundan sonraki geleneksel etkinliklerimizde de Yığınki’den yetişen diğer öne çıkan değerlerin anısını yaşatmaya, tanıtmaya ve anmaya devam edeceğiz.

Tüm Yığınkilileri ve değerli basınımızı 2 Ağustos 2015 Pazar günü öğleden sonra saat:15.00’de Elazığ Altınova Çimento Fabrikasının bahçesindeki etkinliğimize davet ediyoruz.”

Elazığ Haber, Merkezi

metin -->

Yorum Gönder

@name x