Oyunoynasana -->

Hukuk Bürosu

07 Nisan 2016 Perşembe 23:43

Hukuk Bürosu

Hukuk Bürosu

 

Hukuk Bürosu

 

Hukukçuların toplanarak ya da tek başlarına açtıkları hukuk bürosu ülkemizin hemen hemen her yerinde bulunmaktadır. İnsanlar beklenmeyen sorunlarla karşılaştığında gerek danışmanlık yapmak gerekse dava açmak için hukuk bürolarına başvurur. Hukuk bürolarına şehir merkezlerinde daha sık rastlayabildiğimiz gibi büyük şehirlerde hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilirler. Çoğu hukuk bürosunun internette kendi sayfaları olduğu gibi çoğu insan tercih yaparken yakınlarının tecrübelerine ve tavsiyelerine güvenir. Hukuk bürolarında uzman avukatların yanı sıra stajyer avukatlar da bulunur. Ruhsatını almış her avukat, tek başına veya başka avukatlarla beraber bir hukuk bürosu açabilir veya hali hazırda mevcut bir hukuk bürosunda işe başlayabilir.

 

Hukuk bürolarında danışmanlık hizmetleri verilir, insanlar dava açmak istediğinde veya ona karşı açılmış bir davada savunulmak amaçlı hukuk bürolarına başvurur. Hukuk bürolarının güvenirliği geçmiş ve mevcut müvekkillerin yorumlarına ve memnuniyetlerine bakılarak anlaşılabilir. Her hukuk bürosu her hukuki konuda hizmet vermeyebilir. Örneğin bir hukuk bürosu sadece ticaret hukuku konusunda hizmet verebilir. Hukuk büroları her gün pek çok kişinin ihtiyacına cevap verir. Hukuk büroları genellikle randevu sistemiyle çalışır, randevular telefonla veya direk büroya gidilerek alınabilir. Ayrıca her avukat adayı, stajyer avukatlıktan avukatlık mesleğine atılabilmek için belli bir süre bir hukuk bürosunda çalışmak staj yapmak zorundadır.

 

Hukuk bürosundaki avukatlar müvekkillerinin dava süreçlerinde dosya incelenmesi ve müvekkilin davada temsilini yaparlar. İhtiyacımız olduğunda hukuk bürolarına ulaşmak günümüzde oldukça kolaydır çünkü hukuk bürolarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır ve caddelerde, iş merkezlerinde sık sık karşımıza çıkmaktadırlar. Günlük yaşantıda düşülen uyuşmazlıklar asla bitmeyeceği için hukuk bürolarının sayısı artmaya devam edecek ve hayat devam ettikçe avukatlık hizmeti almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya ve sorunlarını çözmeye devam edecektir.

 

Hukuk Bürosu İstanbul

 

Ülkemizde farklı alanlara yoğunlaşmış birçok hukuk bürosu görev yapmaktadır. Bu hukuk büroları müvekkillerinin ihtiyaçlarına göre onlara hizmet sunmaktadır. Örneğin; Hukuk bürosu Bakırköy adında bir hayali büromuz olsun. Sebebimiz en büyük hukuk bürolarının İstanbul’da oluşudur.

 

Bu hukuk büromuzda ciddi bir müvekkil sayımız olsun ve avukatlarımız her gün üçer davada boy göstersin. Hukuk bürosu İstanbul  da çalışan avukat sayımız ise on beş(15) olsun.  Ayrıca her çeşit dava için gruplandırılmış alanında uzman avukatlara sahip olalım. Misal boşanma davasına bakan üç avukatımız, ağır cezaya bakan beş avukatımız, mali davalara bakan dört avukatımız, tanıma tenfiz alanında iste üç uzman avukatımız mevcut olsun. Yer yani lokasyon unsurlarından ötürü Hukuk bürosu İstanbul yoğun ve hareketli günler geçirmektedir.

 

Müvekkilleriyle güven ve gizlilik unsuru korunarak ilgi alaka yüksek safhada dava yürütmektedirler. Her avukatımız ülkenin yetiştirdiği, dava kazanma oranları çok yüksek olan avukatlardır. İstanbul’daki hukuk büromuz yedi gün yirmi dört saat müvekkiline cevap verme olanağıyla tercih sırasında üst sıralarda bulunmaktadır. Ayrıca avukatlarımız haklı durumda girip kazanamadığı davalardan en ufak bir ücret talep etmemektedir. Hukuk büromuzda en önemli isteğimiz müvekkilimizin kendini güvende ve huzurlu hissetmesidir. Bu ve bunun gibi vizyon yazıları sizi İstanbul gibi zor ve aşırı sayıda hukuk bürosuna sahip bir şehirde ön sıralara çıkarıp kendi avantajınızı kendinizin yaratmasını sağlayacaktır.

 

 

Anahtar Kelimeler Hukuk Bürosu
metin -->

Yorum Gönder

@name x