Oyunoynasana -->

Elazığ'da Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor

28 Haziran 2015 Pazar 16:59

Elazığ Belediyesi tarafından ramazan ayının manevi havasını yaşatmak amacıyla Kültür-Park ve Harput'ta düzenlediği programlar, halkımızın yoğun ilgi ve katılımlarıyla devam ediyor.

Elazığ'da Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor
Elazığ'ın yeni yaşam merkezi Kültür Park, özel isimlerin konserleriyle ve düzenlenen pek çok etkinlikle Ramazan ayının vazgeçilmez mekânlarından biri olmaya devam ediyor.

Dün akşam gerçekleştirilen programlarda çocuklar gönüllerince eğlenirken, yapılan bilgi yarışmaları ile ramazan ayı ve dinimizle ilgili sorularla da bilgi sahibi oluyorlar.

Kültür- Park’ta gerçekleştirilen etkinliklerin dünkü konuğu ise ilahi sanatçısı Mehmet Arıcı oldu. Arıcı, birbirinden güzel ilahilerini seslendirerek Elazığlıların gönlünde adeta taht kurdu.

Etkinlikler pazar günü; Kültür-Park’ta Ağah ilahi dinletisi ve Harput’ta dünyaca ünlü Mısırlı Hafız ve Kur-an'ı Kerim okuyucusu Muhammed En-Nasr Elazığlılarla buluşmasıyla devam edecek. Muhammed En-Nasr bugün hem Harput Sarahatun Camii'nde teravih namazını kıldıracak hem de namaz sonunda etkinlik alanında halkımıza Kur-an'ı Kerim ziyafeti sunacak.

Etkinliklerin amacının, ramazan ayının manevi ruhunu daha güçlü ve coşkulu yaşatmak olduğunu, çocuklarımızın ramazan sevincini küçük yaşlardan itibaren yaşayarak öğrenmesi olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, halkımızın etkinliklere olan ilgisinden oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

Elazığ Haber, Merkezi

metin -->

Yorum Gönder

@name x