Oyunoynasana -->

2. Ulusal Fotoğraf Yarışması

21 Ağustos 2015 Cuma 16:43

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor.

2. Ulusal Fotoğraf Yarışması
Vizördeki Lezzetler adı altında düzenlenen fotoğraf yarışmasında konunun “yeme-içme, mutfak kültürü ve gastronomi’’ genel temaları altında kurgulanan fotoğraflardan oluşacağı yarışmada; Türk mutfağının asırlık gelenekleri, pişirme teknikleri, zengin sofra sunumları, coğrafi bölgelerinin simgesi haline gelmiş yerel malzemeler ve onların üretim süreçleri, geleneği aktaran usta şefler, farklı bir stille yeniden yorumlayan genç yetenekler ve sadece Türkiye’de bulunabilecek lezzet keşifleri ile mutfak evrenimizi her açıdan ele almaya davet edilmektedir. Ancak teslim edilecek çalışmalarda, mutfak kültürümüzün sanayileşmiş ve özünden uzaklaşmış yanlarından ziyade, zanaatkarlık, el emeği ve becerisi gerektiren, rafine örneklerin ve nesiller arasında aktarılan değerli gastronomik birikimin konu edilecektir.

Yarışma Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, 18 yaşını doldurmuş tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açıktır. Her yarışmacı en fazla 4 fotoğrafla yarışmaya katılabilir. Katılımcılar fotoğraflarını TFSF’nin www.tfsfonayliyarismalar.org sayfasına online (çevrimiçi) olarak yükleyecektir. Yükleme sayfasındaki yönergeye uygun biçimde önce üyelik işlemlerini, gerekli formu eksiksiz olarak tamamlayacaklar; sonra fotoğraflar yüklenebilecektir.

2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda; birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü 2.000 TL, mansiyon 1.000 TL (3 adet), sergileme 250 TL (en fazla 80 adet) şeklinde olacaktır.

2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile ilgili tüm bilgilere Kültür ve Turizm Bakanlığı (www.kulturturizm.gov.tr), Tanıtma Genel Müdürlüğü (www.tanıtma.gov.tr) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu TFSF (www.tfsfonayliyarismalar.org) sitelerinden ulaşılabilecektir. Yarışmaya katılımlar başlamış olup son katılım tarihi 01.12.2015 saat 23.00’e kadardır.

Bir kültür, sanat şehri olan ve önemli fotoğraf sanatçılarının yaşadığı ilimizden de bu yarışmaya azami düzeyde katılım beklenmektedir.

Katılan tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz.

metin -->

Yorum Gönder

@name x