Oyunoynasana -->

Hoş Geldin Derbi!

12 Nisan 2017 Çarşamba 16:14

Hoş Geldin Derbi!

Hoş Geldin Derbi!

Hoş Geldin Derbi!

Süper Lig’in 27.haftası biterken 28.haftaya derbi ile giriş yapıyoruz ve Galatasaray ile Fenerbahçe Türk Telekom Arena’da karşı karşıya geliyorlar. Geçtiğimiz hafta Başakşehir deplasmanında ciddi bir yara aldıktan sonra Fenerbahçe’nin puan olarak altına düşen Galatasaray, bu maçın telafisini ancak bu şekilde yapabilecek. Zaten iç sahada oynayacağı bu maçı da kazanamazsa bu süreçten sonra ilk 3 sıra için iddiasını yitirme olasılığı oldukça fazla olur.

Fenerbahçe cephesinde ise keyifler oldukça yerinde. Belki son zamanlarda ortaya futbol anlamında bir şeyler koymuyorlar ama peş peşe gelen galibiyetler sonrası bir de Galatasaray’ı sıralamada geçince, muhtemelen Türk Telekom’a öz güvenleri yüksek bir şekilde geleceklerdir.

Bunun yanı sıra önümüzdeki sezon takımın başında olmayacağına kesin gözüyle bakılan Advocaat da bu deplasmandan takımının 3 puanla dönmesini sağlayıp, Hollanda’ya başı dik gitmek isteyebilir; çünkü Türk Telekom Arena da gelebilecek bu galibiyet bu sezon yaşanan tüm şeyleri unutturacaktır.

Galatasaray teknik direktör değişikliğine gidip Tudor’la işleri yoluna koyacağım derken, işleri daha da karıştırdılar dersek yanılmış olmayız. Geçtiğimiz hafta kesinlikle kazanılması gereken mücadelede Başakşehir’e farklı bir skorla yenilmekle kalmayıp bir de üstüne ortaya futbol anlamında bir şeyler koyamaması oldukça büyük eleştirileri de beraberinde getirmişti.

Bu karşılaşmanın olası senaryolarına geldiğimizde ise Galatasaray’ın kaybetmesi halinde taraftar ve yönetimin arasının iyice açılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz hatta bununla da kalmayıp bir sonraki sezon takımı çalıştırması düşünülen Tudor’la da ayrılmanın bile eşiğine gelinebilir. Bu nedenle bu karşılaşma Galatasaray açısından çok daha başka şeyler ifade ediyor.

Aynı zamanda Galatasaray’ın maça kendi saha ve seyirci avantajıyla çıkacak olması ev sahibi takım adına oldukça olumlu bir durum olsa da, içinde yaşadığı dinamiklerle eğer karşısında dirençli bir Fenerbahçe bulacak olursa, ki bulacaktır, bu nedenle de işi oldukça zor.

Derbide Takım Oyunu!

Son Başakşehir maçına Ahmet Çalık ve Semih tandemiyle başlayan ve bundan verim alamayan Tudor, muhtemelen derbide orta göbeği değiştirecektir.

Fenerbahçe cephesinin kadroda beklenmedik bir değişiklik yapacağını düşünmüyoruz. Hemen hemen Akhisar mücadelesinde kullandığı oyuncularla sahaya çıkacaktır. Tabii Fenerbahçe’nin Galatasaray 4 gol atan Başakşehir’den tek ama en önemli farkı takım oyunu ve hücum anlamında sıkıntısının olması. Bu sezon sadece bunun için çaba gösteren ancak başarılı olamayan takım, tek bir Galatasaray karşılaşmasıyla bunu sağlayabilir; çünkü bu bir derbi ve tüm takımın kendini affettirebilmesi açısından önemli bir fırsat.

Hem hocanın hem de futbolcuların bunun bilincinde olması, konuk ekibi Galatasaray önünde daha da avantajlı yapmakla beraber, mental olarak da takıma motivasyon gücü sağlayacaktır.

Galatasaray’ın bu maçı alması için yapacağı tek şey erkenden golü bulmak olmalı. Bunun dışında oluşabilecek tüm senaryolar Fenerbahçe’nin işine gelecektir. Hem karşılıklı gol açısından; çünkü iki takımın hem yiyip hem de attığını düşünecek olursak, hem de 2,5 üstü gol tercihi kulağa oldukça hoş geliyor. Bu maçlar ve diğer tüm karşılaşmalar için bedava bonus veren bahis sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Puan sıralamasında bir de Trabzonspor gerçeği var ki oda yine bu maça özellikle Galatasaray’a çok daha fazla dokunuyor. Sarı Kırmızılı takımın sadece 5 puan gerisinde olan Bordo Mavili ekip, bu maçtan Galatasaray’ın mağlup olması halinde, puan farkını eğer 28.haftayı 3 puanla kapatırsa 2’ye indirmiş olacak, ki bu da Galatasaray açısından çok ciddi bir tehlike oluyor. 

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x