Oyunoynasana -->

Elazığspor- Kayseri Erciyesspor Maçının Ardından

28 Eylül 2015 Pazartesi 20:55

PTT 1. Lig’in 6. haftasında Elazığspor, Kayseri Erciyespor’u 2-0 mağlup etti. Maçının ardından her iki takımın teknik adamları açıklamalarda bulundu.

Elazığspor- Kayseri Erciyesspor Maçının Ardından

PTT 1. Lig’in 6. haftasında Elazığspor, Kayseri Erciyespor’u 2-0 mağlup etti. Maçının ardından her iki takımın teknik adamları açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında konuşan Elazığspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, "İki takımın da futbolcularını kutlamak istiyorum. Çok güzel bir mücadele oldu. Maçın çok zor geçeceğini biliyorduk. Sürekli futbolcuları rehavete kapılmadan, moral ve motivasyon kaybı olmadan sürekli diri tutmaya çalıştık. Çünkü böyle maçlarda rehavete kapılıp gevşeme oluyor. Biz moral ve motivasyonu hat safhada tutmaya çalıştık ve bugün de sahada çok güzel cevap verdiler, mücadele ettiler" dedi.

Kendisinin zor bir maç beklediğini ifade eden Bektaş, "Erken golü bulursak bizim için kolaylaşır diyordum. Çünkü rakibin kapanacağını bekliyordum. Rakibimiz çok genç, dinamik ve iyi bir takım. Onların da şiddetle puana ihtiyacı vardı. Bu doğrultuda iyi bir maç çıkarttık. İki tane kırmızı kart vardı maçta. Şunu söyleyebilirim art niyetli kırmızı kartlar olmadığı için bu güzel maça gölge düşürmedi. Bizim için kendi evimizde, taraftarımızın önünde oynanan maçı kesinlikle kazanmamız gerekiyordu ki klasmanda sıralamamız değişmesin. Çünkü bizim bu yarışın içinde var olmamız için kendi evimizde oynadığımız her maçı kazanmamız lazım. Deplasmanda da alacağımız puan ve puanlarla bunu pekiştirelim. Bugün oynanan mücadeleden dolayı futbolcularımı kutluyorum. Çok güze bir mücadele örneği verdiler. 10 kişi bile rakibin üstüne gidip, topa sahip olmaya çalıştılar" diye konuştu.

KAYSERİ ERCİYESSPOR CEPHESİ

Kendilerinin sezona geç başladığına vurgu yaparak açıklamalarda bulunan Kayseri Erciyesspor Teknik Sorumlusu Mustafa Şimşek Özkeş, "Tüm takımlardan geride başladık. Transferin de son gününde aramıza bir kaç tane oyuncu katıldı. O gelen arkadaşlarımızın da fizik olarak hazır gelmediklerinden dolayı bütün müsabakalarda pozisyon hataları yapıyoruz. Basit, bireysel hatalar yapıyoruz. Elazğspor’u tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz. Yalnız bugün Elazğspor’un attığı iki gole de bakarsanız antrenmanda dahi bu kadar basit ve rahat gol atamazsınız. İşte konsantrasyon eksikliği oluyor, sporcular arasında uyum ve uyuşma problemleri yaşıyoruz. Böyle olunca da basit hatalardan dolayı maç kaybediyoruz" diye ifade etti.

Geriye dönük oynadıkları maçlarla ilgili de konuşan Özkeş, "O maçlara bakarsanız 8 puan dahi alabilirdik. Fakat çok basit, bireysel hatalar yapıyoruz. Saha içerisinde nasıl oluyorsa bir motivasyon eksikliği oluyor ve rakibe çok basit pozisyonlar veriyoruz. Elazğspor’u tebirk ediyoruz, söyleyecek başka bir şey yok" diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x