Oyunoynasana -->

Beşiktaş Şampiyon Olur

14 Nisan 2016 Perşembe 15:12

Beşiktaş Şampiyon Olur

Beşiktaş Şampiyon Olur
Türkiye Spor Toto Süper Lig'de kıran kırana olmasa da heyecanları dorukta yaşatan Beşiktaş ile Fenerbahçe yarışında Beşiktaş 5 puanlık farkla önde. Fikstürü Fenerbahçe'ye göre daha zor olan Beşiktaş, yeni stadın verdiği moral ve taraftarının bitmek bilmeyen desteği ile şampiyonluğa daha yakın gibi duruyor. 

Beşiktaş'ın inanmışlık sergilenen oyunu ve rakiplerinin puan kaybetmesi avantajı ile şampiyon olacağı aşikar görünüyor. 

Şampiyonluk Yarışında Fenerbahçe Puan Kaybetti

Şampiyonluk yarışını 5 puan farkla devam ettiren Beşiktaş, ezeli iki rakibinin maçında golsüz beraberlik sonucunun çıkmasıyla avantajını sürdürüyor. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbide iki kalede de gol görülmemesi, Beşiktaş'ın daha avantajlı bir şekilde koltuğunu korumasını sağladı. 

Fikstür Zor Ancak Avantaj Beşiktaş'ta

Beşiktaş, daha zor bir fikstürü olmasına rağmen yeni stadın hem taraftara hem de futbolculara verdiği motivasyon sayesinde daha avantajlı görünüyor. Beşiktaş, kurulduğu dönemlerden beri seyirci faktörünü arkasından eksik etmeden şampiyonluk yarışında bulunan köklü bir takım olmasından dolayı bu yıl da yeni stadı ve seyircisiyle aradaki farkı koruyarak şampiyon olacağa benziyor. 

Motivasyon Sayesinde Son Yarım Saatte Kazanan Beşiktaş

Motivasyon ve kondisyonla sağlanabilecek bir istatistiğe de imza atan Beşiktaş, bu sezon oynadığı maçlarda son yarım saatte 31 gol atarak sonuca müdahalesiyle de dikkatleri kendine çekmeyi başardı. Bununla birlikte şampiyonluk yarışında takımı sırtlayan Sosa, Gomez ve Gökhan ile gelecek yıllar için masada olan Beşiktaş yakaladığı ivmeyi devam ettirecek gibi görünüyor.


kaynak: https://www.misli.com

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x