Oyunoynasana -->

Uzmanlardan Sık Duş Alanlara ve Havuza Girenlere Uyarı

12 Ağustos 2015 Çarşamba 14:34

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Evin Daş Şahin, Kulakların Çubuklu Pamuk Yerine Havlu Veya Bir Miktar Hava İle Kurutulması Gerektiğini Söyledi.

Uzmanlardan Sık Duş Alanlara ve Havuza Girenlere Uyarı
Yaz aylarında sıcakların etkisi ile sık duş alanlara ve havuza sıklık ile girenlere uyarılarda bulunan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Evin Daş Şahin, kulakların çubuklu pamuk yerine havlu veya bir miktar hava ile kurutulması gerektiğini belirtti.

Medical Park Elazığ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Evin Daş Şahin, sıklıkla duş alanlara ve havuza girenlere uyarılarda bulundu. Yaz aylarında sıcaklardan dolayı sıklıkla duş alındığını ve ve havuza girildiğini belirten Şahin, bunun dış kulak yolu enfeksiyonuna neden olabileceğini ifade etti. Bu nedenle kulaklarda ağrı ve işitme azlığı olduğunu anlatan Şahin, şu uyarılarda bulundu:

“Durumuna göre ilaç tedavisiyle bu ağrılardan kurtulmak mümkündür. Bu tür durumlarda hastalarımıza genellikle dış kulak yollarında pamuklu çubukla temizlememelerini öneriyoruz. Çok fazla ve derin dalış yapmamalarını öneriyoruz. Banyodan sonra havuzdan çıktıktan sonra havlu veya pamukla kurutmalarını öneriyoruz. Vatandaşlarımız saçlarını saç kurutma ile kuruttuktan sonra kulaklarına da birkaç saniye hava tutarak da kurutmaya yardımcı olabilirler.”
metin -->
orta boy2 -->

Yorum Gönder

@name x