Oyunoynasana -->

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

30 Mayıs 2016 Pazartesi 23:55

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi, bazı faktörlerden dolayı saç dökülme sorunuyla karşılaşan kişiler için uygulanan bir seanstır. Saçları dökülen kişiler artık çareyi tıpta arıyor.  Dolayısıyla saç ekiminde yaşanan rağbet de bunu gösteriyor. Bugün saç ekimi problemi için en kalıcı çözüm olarak saç ektirme tavsiye edilmektedir. Acısız ve kısa süren bu tedavi sonucunda dökülen saçlarınızın yerine hayal ettiğiniz saçları elde edebileceksiniz.

Saç ekimi kimlere yapılır ve nasıl yapılır sorusu saç dökülmesinden şikâyetçi olan binlerce kişi tarafından merak konusu olmuştur. Nitekim tıp dünyasında artık çaresi olmayan hiçbir sağlık sorunu kalmamıştır. Saç dökülmesinin de hormonsal bir sağlık problemi olduğunu varsayarsak bu problemin sadece birkaç seans ile sonlandırılacağını bilmelisiniz.

Saç Ekimi Tedavisi Kimler İçin Geçerlidir?

Saç ekimi tedavisi erkek tipi saç dökülmesine maruz kalan kişilere uygulanmaktadır. Genel olarak saç dökülmesi sorunuyla karşılaşan kişiler genetik bozukluğa maruz kalan kişilerdir. Erkeklik hormonuna bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesinde ilk etapta saçlar güçsüzleşmektedir.

 Daha sonra büyüme durarak zamanla dökülmeye başlamaktadır. Bu tarz belirtiler saç dökülmesi probleminin işaretidir. Saç ekimi saç dökülmesi probleminin ortadan kalması için oldukça büyük bir şanstır. İlk seanslarda sıkıntı yaşarsanız ikinci ya da üçüncü seanslardan yararlanarak kısa sürede yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Sonrasında Saç Derisi Hangi Aşamalardan Geçmektedir?

FUE Saç ekimi tedavisinden sonra saç derisinde kırmızı yara ve kabuklanmalar meydana gelmektedir. Saç ekimi yaptıran kişinin gün içerisinde saçlarını bir kez yıkaması bu kabuklanmanın da önüne geçecektir.

Saç ekimi yaptıktan sonra derinin iyileşme süresi aşağı yukarı 7 ile 10 gün arasındadır. Bu süreç içerisinde derideki kabuklar ortadan kalkmaktadır. Saç ekilen bölgenin zamanla iyileşmesi kişilerin de umudunu canlandırmaktadır. Yüzde meydana gelen değişiklik saç ektiren kişilerin psikolojik olarak da kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Saç ektiren kişinin eski haline kavuşması ise 2 hafta ile 1 aylık bir süreci alacaktır.

Saç Ekiminin Herhangi Zararı Var mı?

Saç ekiminin kişiye herhangi bir zararı yoktur. Deri saç ekimi sonrasında doğal olarak belli bir süre için kabul bağlar. Saç ekimi tedavisi lokal anestezi ile olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x