Oyunoynasana -->

Online Film İzle Hizmeti Bu Adreste!

26 Nisan 2016 Salı 18:18

Her ne kadar internette indirmeden film izlemek için pek çok mecra olsa da, bunların arasında binlerce filmlik arşiviyle en çok dikkat çeken site Filmakinesi.org olarak gözüküyor.

Online Film İzle Hizmeti Bu Adreste!

 Her ne kadar internette indirmeden film izlemek için pek çok mecra olsa da, bunların arasında binlerce filmlik arşiviyle en çok dikkat çeken site Filmakinesi.org olarak gözüküyor. Sitede çok çeşitli seçenekler ve bakılacak kategoriler var. Bunların arasında ilk başta dikkati "Tercih" kısmı çekiyor. Tercih bölümünde Türkçe Altyazılı filmler ve Türkçe Dublaj Filmler yer alıyor. Filmleri orijinal dilinde izlemeyi sevenler, altyazı seçeneklerini tercih edip izleyebilirler. Üstelik Filmakinesi, nette ilk olarak pek çok filmi sitede altyazılı sunuyor ve herkesten önce ekliyor. Türkçe dublaj kısmı ise filmleri direkt olarak Türkçe izlemeyi sevenler için düşünülmüş. Üstelik neredeyse her filmin Türkçe dublajını bu sitede bulmak mümkün.

Hemen yanında IMDB 7.0+ ibaresini görüyoruz. Burada IMDB puanı 7'nin üzerinde olan filmler var. Pek çok kişi IMDB puanlarına takıntılı ve seçerek film izliyor. Eğer siz de bu konuda hassas olan sinema severlerdenseniz, Filmakinesi.org kolaylık sağlamış ve 720p ve 1080p HD Filmleri IMDB 7.0+ kısmında toplamış. Filmleri ayrıca puana göre listelemek ve en yüksek puandan, en aşağı puana doğru bakmak da mümkün. Böylece yüksek puanlı, bol Oscarlı filmleri hızlıca ayırt edip izleyebilirsiniz. Tabii ki daha önceden aklınızda bir şey yoksa.

"Tür" kısmına bakınca ise 10'un üzerinde farklı kategori görüyoruz. Türler ve kategorilerde aile filmleri, animasyon filmleri, aksiyon filmleri, macera filmleri, savaş filmleri, polisiye filmler bulunuyor. Hatta Hint filmleri bile düşünülmüş. Günden güne popüler olan Hint sinemasından Ghajini, Talvar, Baahubali: Başlangıç, 3 Idiot gibi çok çeşitli filmler bulunuyor. Ayrıca yine kategoriler kısmında da, herhangi bir türe giriş yaptığımızda tüm filmleri IMDB puanlarına göre sıralayıp, listede en üstten başlayabiliyoruz.

Her ne kadar çok sayıda yabancı film olsa da, Filmakinesi.org yerli filmleri de es geçmiyor ve Türk yapımı filmleri sevenler için yüzlerce farklı yapım sunuyor. Bunların arasında Düğün Dernek 2, Ali Baba ve 7 Cüceler gibi son dönem çıkan filmlerin yanı sıra, eski ve kült yapımlar da bulunuyor. Yine burada da yerli filmleri IMDB puanına göre sıralayabiliyoruz ve listenin tepesinde Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu ve Cem Yılmaz'ın Fundementals serisi dikkat çekiyor. Ardından Pek Yakında, Kabadayı, Kaybedenler Kulübü ve Fetih 1453 gibi çeşitli, popüler filmleri görüyoruz.
"Yıla Göre" kısmı ise filmleri tarihe göre sıralamak isteyenler için yapılmış. Filmakinesi'nde hem son çıkan filmler, en yeni filmler ve 2016 yapımı filmler bulunuyor, hem de en eski, klasikleşmiş yapımlar yer alıyor. 2016 yapımı filmlere bakınca zirvede bu yılın sevilen yapımı Deadpool'u görüyoruz. Ardından Kung Fu Panda 3, Cloverfield Yolu No 10, Batman v Superman: Adaletin Şafağı, Blue Mountain State: The Rise of Thadland ve The Witch gibi çeşitli türlerdeki yapımlar dikkat çekiyor. Eski filmlerde ise 90'lardan, 80'lerden, 70'lerden ve hatta 60'lı yıllardan çeşitli yapımlar bulmak mümkün. Aralarında Truman Show, İyi Kötü Çirkin ve Schindler'in Listesi gibi yapımlar mevcut.

"Ölmeden İzle" kategorisinde ise ölmeden izlenmesi gereken, kült mertebesine erişmiş klasik filmler bulunuyor. Tabii ki herkesin aklına gelen filmler farklı olsa da, burada genel bir beğeni temel alınarak liste hazırlanmış ve en klasik filmler eklenmiş. Aralarında Son Samuray, Esaretin Bedeli, Baba 2, Kara Şövalye ve Yüzüklerin Efendisi gibi hepinizin yakından tanıyacağı, muhtemelen izlediğiniz filmler var. Tabii burası daha çok yeniden izlemek isteyen sinema severler için tasarlanmış.

"Seri Filmler" yani Boxset filmler kısmında da Filmakinesi.org çok iyi iş çıkarıyor çünkü sinema tarihinde bugüne kadar çıkmış çok sayıda seri film bulunuyor. Üstelik sitede bunların ciddi kısmı mevcut. Aralarında neler yok ki? Jurassic Park serisi, Dolar Üçlemesi, Mad Max serisi, X-Men serisi, Sherlock Holmes serisi, Harry Potter serisi, Karayip Korsanları serisi ve dahası. Kısacası, merak ettiğiniz veya yarıda bıraktığınız bir üçleme varsa Filmakinesi bu eksiğinizi kapatacaktır.

"Oyuncular" adlı kategoride ise yüzlerce farklı ülkeden, farklı türlerde çalışmış Hollywood aktör ve aktrisleri bulunuyor. Bunların arasında çok ünlüler de var, yeni yeni tanınanlar da var. Oyuncuların sadece biyografik bilgileri yer almıyor. Üstelik aynı zamanda oynadıkları filmler ve bu filmlerin Filmakinesi'ndeki bağlantıları da bulunuyor. Yani herhangi bir oyuncunun hayatını okurken, ilginizi çekerse direkt filmine geçip izlemeye de başlayabiliyorsunuz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x