Oyunoynasana -->

Mangal Sezonu Açıldı

18 Nisan 2016 Pazartesi 18:17

Reklam ajansı ve grafik tasarım

Mangal Sezonu Açıldı

 

Havaların ısınmasıyla çimlik alanlara, ormanlık bölgelere doğru bir yoğunlaşma, insan kalabalığında gözle görülür bir artış yaşanmaya başladı. Bu durum doğal olarak hafta sonları yoğunlaşan bir davranış olarak gözlemleniyor. Televizyonların konuşkan ekranları, internetin ilginç içerikler sunan web tasarım sunumları bile havaların iyiden iyiye ısındığı bu günlerde insanları çekmeyi başaramıyor. Güneş ışıklarının iç ısıtan daveti elektriğie ve dijitale galip geliyor. Böyle anlarda, kömürünü ve mangalını kapanlar yurdun pek çok yerinde, soluğu yeşil alanlarda alıyorlar.

Hem ormanlık alanlar hem şehirdeki yeşil alanlar ailelerin neşeli cıvıltılarıyla dolup taşmaya başladı. Gazetelerin ve dergilerin sayfalarındaki havalı magazin fotoğrafları, ilgi çekmek için allanıp pullanmış grafik tasarım harikası mizanpajlar, koca koca lafların kullanıldığı manşetler; artık haşlanmış yumurtaların, dilimleniş domateslerin üzerinde yayıldığı birer kağıt parçasıdır.

Mangal sezonunun açıldığı bilen akıllı bir şirket veya reklam ajansı hafta sonu tüketicisinin bu yönelişini değerlendirebilir. Bu dönem tavuk marklarının kanat satması için, büyük marketlerin hazır kasap köftesi ve mangal kömüründen para kazanması için çok ideal. Reklamlarda ticari araçlara ya da geniş sedanlara atlayan geniş ailelerin çim alanlara yayılmalarını konu almak, bu dönem için zamanın tam da ruhunu yakalamak anlamına geliyor.

Peki ne zaman başlıyor bu mangal sezonu? Havanın ısınmaya başladığı dönemler uygun değil mangala koşmak için. Bunun için yaz sıcağını uzun bir aradan sonra ilk kez hissettiğimiz Nisan sonu gibi bir dönem en uygun zamana karşılık geliyor. Çünkü eğer hava henüz tam ısınmamışsa, soğuk çimler üşümenize yol açabilir. Ani bastıran yağmur mangal kömürünüzün harlanmadan sönmesine neden olabilir.

Mangalcılık ve mobil ızgara severlik güzel havalardan yaralanırken, ailece bir arada hoşça vakit geçirmek için de vesile oluyor. Top oynama, ip atlama, tavla maçlarında boy ölçüşme mangalcıların en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Mangalcılık ülke genelinde yaygın olsa da, büyük şehirlerde çok daha fazla tercih ediliyor. Çünkü şehir insanı çok çalışmanın yükünü atmaya kırsal kesim insanından daha çok ihtiyaç duyuyor. Mangal aynı zamanda şehir insanının içindeki “doğayla bir araya gelme” ihtiyacına bir nebze olsun karşılık veriyor. Bununla birlikte şehrin tüm sıcağına rağmen ofiste çalışması gerekenlerimiz de var. Markaların ihtiyacı olan çözümleri sunmak için mangal sezonu, kardan adam sezonu demeden çalışan biz ajans çalışanları gibi. Bize http://www.fikriorjin.com adresinde ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x