Oyunoynasana -->

Koleksiyonlarınızı Pera Mezat Yardımıyla Zenginleştirin

03 Kasım 2017 Cuma 02:22

Koleksiyon delince aklınıza gelecek her türlü eski eşyadan uzak durun. Niteliği ve tarihi geçmişi yüksek olanlar için en iyi seçenekler burada.

Koleksiyonlarınızı Pera Mezat Yardımıyla Zenginleştirin
 Bir kişinin koleksiyon merakının oluşması genellikle çocukluk yıllarına kadar dayanabilir. Eğer o yaşlarınızda ciddi bir şekilde düzenli olarak koleksiyon yapmıyorsanız da, eski eşyalara değer verme, onları bir türlü atamama ya da hayatının her döneminde onlara bir yer verme gibi eylemler gösterilir. Bu kesinlikle olağandışı bir davranış değildir. Zaten bu yönde kendilerini geliştiren insanlar aynı şekilde sanat ve tarih bilgilerine de oldukça yoğun ilgilidirler. Bir eşyanın antika değeri taşıması ile sadece eski eşya olması arasında elbette büyük bir fark vardır. Ancak önemli olan şey; öncelikle ne tür eşyalardan hoşlandığınız, ne tür eşyaları sevdiğinizdir. Mesela; sadece kartpostal koleksiyonu yapmak isterseniz geçmişe dönük manzara resimli, özel resim çizimli ya da ünlü bir kişinin fotoğrafının bulunduğu birbirinden farklı pek çok alternatifi bir araya getirebilirsiniz. Koleksiyonsevgisi çok naif, çok özel ve kişisel bir meraktır aynı zamanda.

Bu İşi Pera Mezat En İyi Yapan Adres

Gelişen teknoloji ile birlikte artık müzayede, açık artırma ve antika eşya satıcılığı gibi hassas işler de profesyonel firma hizmeti almanız çok önemlidir. Böylece hem kaliteden kaybetmemiş olursunuz hem de değerli eserlerinizin gerçek sahiplerini bulması açısından çok önemlidir. Pera Mezat adresinde koleksiyon danışmanlığı hizmeti sayesinde Türkiye’deki pek çok koleksiyoner aradıkları önemli doneleri bir araya getirebilmiştir. Hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak sanatın farklı alanlarında eserlerini zenginleştirmek hem de sanatsal seviyesini yükseltmek için geçerlidir. Sahip olduğunuz parçaları nasıl değerlendireceğiniz, kendi elinizde mi tutacaksınız yoksa başka birine mi satacaksınız, daha doğru karar vermeniz sağlanır. Sene boyunca geleneksek Türk ve Osmanlı kültürünü yansıtan pek çok ürünü bulabilirsiniz. Salon ve internet müzayedeleri açısından oldukça fazla alternatifler yer almaktadır. 2010 yılından bugüne değin kesintisiz olarak hizmet veren adreste internet aracılığı ile pek çok müzayede ve eser satış işlemi gerçekleştirildi. Kitap, para, jeton ya da kartpostal… Aklınıza ne gelirse.

metin -->

Yorum Gönder

@name x