Oyunoynasana -->

FHGC Başkanı Mehmet Topal'dan Yeni Sarı Basın Kartı Yönetmeliği Açıklaması

26 Ağustos 2015 Çarşamba 14:36

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal;“Anadolu Basınına Temsilde Kucak Açılması Ve Bekleme Sürelerinin Kısaltılması Çok İsabetli Olmuştur”

FHGC Başkanı Mehmet Topal'dan Yeni Sarı Basın Kartı Yönetmeliği Açıklaması
Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Resmi Gazetenin 25 Ağustos 2015 tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe giren “Yeni Sarı Basın Kartı Yönetmeliği”nde yapılan köklü değişiklik ve iyileştirmeleri değerlendiren Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal; “Bu yönetmelikle ilk kez Anadolu Basınına temsilde kucak açılması ve Sarı Basın Kartı bekleme sürelerinin kısaltılması çok isabetli olmuştur” dedi.

FHGC Başkanı Mehmet Topal konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Eski yönetmelik günümüzün ihtiyaçlarına cevap veremez bir durumdaydı. Bu konuda yeni yönetmelik mevcut sıkıntıların büyük bir kısmını ortadan kaldırmıştır. Artık Anadolu Basını olarak bizlerinde komisyonda üyelerimizle temsil edilmesine imkan tanınmıştır.

Basın İş Kolunda 5 yıl çalıştığını belgeleyenler rahatlıkla bekletilmeden Sarı Basın Kartı alabileceklerdir. Bizleri temsilen Sarı Basın Kartı Komisyonunda değerli meslektaşımız sayın Mustafa Aslan ile birlikte 3 kişinin daha Anadolu Basını olarak bizleri temsil edecek olmalarından büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Yeni yönetmeliğin hazırlanmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyor, yönetmeliğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.”

metin -->

Yorum Gönder

@name x