Oyunoynasana -->

Elazığ'da Vatandaşa Zor Gününde Destek Sürüyor

19 Haziran 2015 Cuma 15:55

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ücretsiz ALO 188 Cenaze hattı, 7/24 esasıyla hizmete devam ediyor. Vatandaşlar ise zor günlerinde kendilerine sağlanan bu hizmetten büyük memnuniyet duyuyor.

Elazığ'da Vatandaşa Zor Gününde Destek Sürüyor
Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında hizmete sunulan ücretsiz ALO 188 Cenaze hattı, uzman ekibiyle cenaze yıkama, kefenleme, dini yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve defin işlemlerini gerçekleştiriyor.

Günün hangi saatinde olursa olsun birinci dereceden yakınlar tarafından ALO 188 Cenaze hattına gelen çağrı, ekipler tarafından anında değerlendirmeye alınıyor. Din görevlisi nezaretinde harekete geçen ekip, cenazeyi evden alarak, dini vecibeler doğrultusunda yıkama ve kefenleme işlemini gerekli malzemelerde dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Cenaze daha sonra nakil araçlarıyla defin alanına götürülerek, din görevlileri nezaretinde defnediliyor.

CENAZE NAKİLLERİ DE ÜCRETSİZ

Elazığ Belediyesi, soğutma sistemine sahip cenaze araçlarıyla da 7/24 cenaze nakil hizmeti sunuyor. Ekipler ilçe ve köylerin yanı sıra şehir dışı nakilleri de ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören uygulamaya ilişkin bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Amacımız, en zor ve en acılı günlerinde vatandaşlarımıza destek sağlamaktır. Cenaze sahiplerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetler, uzman ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda zor günlerinde vatandaşa destek sağlamak, asli görevimizdir. Bizler iyi günde olduğu gibi zor günlerimizde de hep beraberiz. Acılarımızı paylaşarak azaltmak, istiyoruz" dedi

metin -->

Yorum Gönder

@name x