Oyunoynasana -->

Başkan Mücahit Yanılmaz,Basın Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz 2015 Cuma 17:47

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

Başkan Mücahit Yanılmaz,Basın Bayramı Kutlu Olsun
Basında sansürün kaldırılışının 107'nci yıldönümünün Türk basınında önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Mücahit Yanılmaz “ Bu önemli görevi hakkıyla yerine getiren basın mensuplarının Basın Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Türk basınında sansürün ilk uygulandığı tarihin 10 Mayıs 1876 olduğunu ve 24 Temmuz 1908 tarihinde de İkinci Meşrutiyet yürürlüğe girdikten sonra, bu uygulamaya son verildiği için "sansürün kaldırılması" nedeniyle bu tarihin basında bir bayram sevinci oluşturduğunu” hatırlattı.

Elazığ’da basın sektörünün köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve bu alanda önemli isimler yetiştirmiş bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan önemli unsurlardan biridir” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz son olarak, “Doğru ve tarafsız haber yapmak adına gecesini gündüzüne katan kıymetli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

Elazığ Haber, Merkezi

metin -->

Yorum Gönder

@name x