Oyunoynasana -->

Vali Zorluoğlu, Yeni Yıla 112’de Çağrı Cevaplayarak Girdi

01 Ocak 2016 Cuma 08:35

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu yılbaşına Elazığ’daki bazı kurumları ziyaret ederken 112’ de Çağrı cevaplayarak girdi.

Vali Zorluoğlu, Yeni Yıla 112'de Çağrı Cevaplayarak Girdi

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu yılbaşına Elazığ’daki bazı kurumları ziyaret ederken 112’ de Çağrı cevaplayarak girdi.

2015 yılının son gecesi Vali Zorluoğlu, Elazığ 112 Acil Çağrı Kontrol Merkezi, Merkez İl Jandarma Komutanlığı ve Elazığ Asayiş Şube Müdürlüğünü ziyaret edip çalışanları yılbaşını kutladı.

İlk olarak Elazığ 112 Acil Çağrı Kontrol Merkezini ziyaret eden Vali Zorluoğlu burada çalışanların yeni yılını kutlayarak kurum hakkın bilgi alarak sıkıntılarını dinledi. Vali Zorluoğlu daha sonra çağrı kontrol merkezine geçerek gelen bir çağrıyı cevapladı. Gelen çağrıda bir bayan kızının ateşini olduğu ilaç kullanmasına rağmen hale düşmediğini söyledi. Vali Zorluoğlu ilk önce bayana hastaneye gidip gitmediği bilgisini alarak ateşinin kaç derece olduğunu sordu. Sonra kadına durumun acil bir durum olmadığını buranın acil durumlar için aranacağını söyledikten sonra kendini tanıtarak telefonu yetkiliye verdi.

Vali Zorluoğlu daha sonra Merkez İl Jandarma Komutanlığı’na geçti. Burada vatani görevini yapmakta olan askerlerle sohbet ederek yeni yıllarını kutladı.

Vali Zorluoğlu, jandarma teşkilatı ülkenin tamamında olduğu gibi Elazığ’da da fedekarça, canla başla mücadele verdiğini söyledi.

Halkın huzur ve güven içerisinde yaşaması için gerekli her türlü tedbirin alındığını ve uygulandığını belirten Zorluoğlu, “Bugün Elazığ eğer bölgesinde ve ülkesinde bir huzur beldesi bir huzur adası olmuşsa bunda emniyet ile jandarmanın fedakarca çalışmalarının çok büyük bir payı vardır” dedi.

Vali Zorluoğlu son olarak Elazığ Asayiş Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Nöbete kalan polis mensuplarıyla tokalaşıp konuşan Zorluoğlu daha sonra yapılan çalışmalar ve elde edilen başarıları dinledi.

Suç oranlarına bakıldığında maganda ve kişiler karşı işlenen suçlarda oranlar itibariyle azalma meydana geldiğini belirten Zorluoğlu, “Genel olarak emniyet birimlerimizin bu sene geçen seneye göre daha başarılı bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Tabi hem emniyetimiz hem jandarmamız son derece iyi bir koordinasyon içerisinde çalışıyor. Yani burada güvenlik birimlerimizin tek başına yaptıkları başarılı çalışmaların yanında birlikte birbirleriyle bilgi paylaşarak tecrübe paylaşarak çok önemli bir mesafeler kat ettiğimizi bilmenizi isterim. Özellikle ilimizde jandarmadan, emniyetteki en üstten en alt kademedeki güvenlik mensuplarımıza kadar gerçekten çok etkin ve verimli işbirliği var. Birbirimizden herhangi bir şeyi saklamadan kıskanmadan en ufak bir bilgi kırıntısını paylaşma suretiyle bundan faydalanma yoluna gidiyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x