Oyunoynasana -->

Selvi Kılıçdaroğlu’nun Elazığ Ziyareti

26 Ekim 2015 Pazartesi 15:00

Elazığ’da ziyaretlerini sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin her şeyden önce barış ve huzura ihtiyacının olduğunu vurguladı.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun Elazığ Ziyareti

Elazığ’da ziyaretlerini sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin her şeyden önce barış ve huzura ihtiyacının olduğunu vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Elazığ’da, Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, burada ETSO Başkanı İdris Alan, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü, CHP milletvekili adayı Doç. Dr. Fatih Gürsul, CHP Parti Meclisi Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran ve çok sayıda girişimcinin katıldığı toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan ETSO Başkanı Alan, Türkiye’nin her yerinde kadının yeri ile ilgili toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ülkemizde başta kadının sosyal ve iş hayatındaki yeri ve sorunları, anne olarak yaşadığı sıkıntılar dünya normlarıyla kıyaslandığında ülkemizde kadının yeri kadınların maruz kaldığı şiddet ile nasıl bir gelecek istiyoruz konuları başta olmak üzere geniş bir yelpazede bugün odamızda önemli bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Yüce dinimizin baş tacı ettiği kadınlar ve cennetimizin annelerin ayakları altında olduğuna inandığımız annelerimizin toplum olarak maalesef gerekli itinayı gösteremediğimiz hepimizin malumudur. Bu tür etkinliklerin artması ve bizlere yakışır bir şekilde kadının toplum içerinde hak ettiği yere yükselmesini en samimi duygularımla ifade ediyorum” dedi.

“KADINLARIN DAHA ÜRETKEN OLMASINI İSTİYORUZ”

Ardından konuşan Selvi Kılıçdaroğlu ise her şeyin kadınlarla birlikte güzel olduğunu belirterek, şu ifadelerde bulundu:

“Tabi bu demek değildir ki, erkekleri dışlıyoruz. Hep birlikte olmalı ama şimdiye kadar maalesef hep nedense kadınlar dışlandı. Bu sadece Elazığ’a özgü değil. Genel olarak öyle. Tabi kadının çok daha iş alanında olmasını istiyorum. Daha faal olmasını istiyoruz. Daha üretken olmasını istiyoruz. Kadınlar doğası gereği üretkendir. İnanıyorum güzel günler göreceğiz. Her şeyden önce barışa huzura ihtiyacımız var. Önümüzde bir seçim var. Bütün insanlarının neye inanıyorlarsa gidip oylarını kullanmalarını istiyoruz. Demokraside en büyük şeyimiz budur. Bir oyumuz var gidip onu vereceğiz. Bu arada bende Elazığ’a geldim. Değerli milletvekili adayımıza da bir katkım olabilir diye ama eminim ki hepinizin katkısı olacaktır. Güzel şeyler sunuluyor. Bunları yapabilmesi için gerçekten de o makamda veya milletvekili olarak orada olması gerekiyor. Bunlar söylemde kalmaması gerekiyor.”

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x