Oyunoynasana -->

Elazığ'da Üzüm Üreticilerine Organik Tarım ve Satış Eğitimleri

29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:05

Elazığ Üzüm Üreticileri Birliği tarafından hazırlanarak Fırat Kalkınma Ajansına sunulan Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Bağcılık Uygulamalarının Gelişimi ve Markalaşma Sürecine Katkı Sağlanması projesi kapsamında Organik Tarım ve Satış konularını içeren bir dizi eğitim sunuldu.

Elazığ'da Üzüm Üreticilerine Organik Tarım ve Satış Eğitimleri
Program hakkında bilgilendirmelerde bulunan Elazığ Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Altıntaş; “Birlik olarak üyelerimizin daha iyi şartlarda üretim yapması, dünya çapındaki üretim tekniklerini öğrenmesi ve kamu kurumlarının sunduğu hibe imkanlarından yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamında yönetim kurulu olarak belirlediğimiz konu başlıklarına destek almak üzere proje hazırlayarak Fırat Kalkınma Ajansına sunduk.

Öncelikli olarak İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım gibi konularda üyelerimizin bilgi sahibi olmasını istedik, bu konuda Gıda Mühendisi Öznur Aslankaya’dan eğitim aldık. Üyelerimizin ürünlerini daha kolay satabilmeleri, birlik olarak ortak fiyat politikasını yakalamak adına Yönetim ve Proje Danışmanı Gökhan Topal’dan Markalaşma, Satış ve Devlet Destekleri alanında bilgiler aldık. Bu bilgiler ile üretici arkadaşlarımız bundan sonraki aşamalarda devletin sunacağı hibe imkanlarından yararlanmak üzere çalışma yapacaklar. Son olarak üyelerimizin daha etkin üretim yapabilmesi için Ziraat Teknikeri Zeki Ertem’den Budama Teknikleri ve Bitki Bakımı konularında bilgiler edindik. Projemize katılım sağlayan ve katkı sağlayan değerli birlik üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de daha etkin bir kurumsal yapıyla hareket ederek, üyelerimizin kazanımlarını artırmayı hedefliyoruz.

Bize projemizde gerekli kolaylıkları ve uygulama için katkı sağlayan Fırat Kalkınma Ajansı yetkililerine de teşekkür etmek istiyoruz. İlerleyen dönemde de benzer çalışmalarımız devam edecek, üyelerimize ve ilimize katkı sağlayama devam edeceğiz” dedi.

Elazığ Haber, Merkezi
metin -->

Yorum Gönder

@name x