Oyunoynasana -->

Elazığ'da İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Açıldı

27 Temmuz 2015 Pazartesi 21:57

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutuk Evleri İşyurtları Kurumu Ürün ve El Sanatları Fuarı bugün yapılan törenle açıldı.

Elazığ'da İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Açıldı
Ceza ve İnfaz Kurumları Genel Müdürlüğü’nün 36 ceza ve infaz kurumunun katılımı ile hazırladığı, kurumlarda kalan tutuklu ve hükümlülerin el becerileri ile gerçekleştirdikleri ürünler düzenlenen fuar ile satışa sunuldu.


Ahmet Aytar Meydanında gerçekleştirilen fuarın açılış programına Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ceza ve İnfaz Kurumları Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı M. Bilgin Pişkin ile çok sayıda davetli katıldı.


Fuarın açılışında bir konuşma yapan Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı M. Bilgin Pişkin cezaevlerinin içeride sürenin dolmasının beklendiği bir yer olmaktan çıktığını ve insanların mesleki beceri kazandıkları bir yere dönüştüğünü söyledi.


Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da konuşmasında böylesine anlamlı bir fuarı Elazığ’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.


Ceza ve İnfaz Kurumları Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım 10 yılda ceza infaz kurumlarında önemli anlayış değişikliğine gidildiğini kaydetti. Yıldırım, ceza infaz kurumlarında modern kampüs anlayışına ve meslek edindirme yapılanmasını geçildiğini, Türk ceza infaz kurumlarının iş yurtları yapılanmasıyla da Avrupa’nın en iyisi olduğunu kaydetti.


Vali Murat Zorluoğlu ise ceza infaz kurumlarında önemli değişimler yaşandığını kaydetti. Vali Zorluoğlu konuşmasında şu ifadelere ye verdi, “Ceza İnfaz Kurumlarında son 10 yılda çok önemli değişimler yaşandı. Bende bu değişimi memnuniyetle müşahede ediyorum. Ceza infaz kurumlarımız şu anda caydırıcılığının yanında ondan çok daha önemli olan mesleki beceri kazandırılması konusuna öne çıktıklarını memnuniyetle görmekteyiz. İş Yurtları Kurumu da bu manada çok önemli bir işlev görmekte, önemli kurslar düzenlemekte ve eğitim faaliyetleri yapmaktadır. Bizde Valilikler olarak elimizden geldiği kadarıyla bu çalışmalara destek sağlamaktayız. Elazığ’da böylesi bir fuarın düzenlemesini önemsiyor ve fuara emeği geçen başta Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürümüz ile Değerli Cumhuriyet Başsavcımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun geleneksel hale gelerek her yıl düzenlenmesini diliyorum”.


Konuşmaların ardından Ceza ve İnfaz Kurumları Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım Vali Murat Zorluoğlu’na fuar anısına hazırlanan plaketi takdimi etti.


Ceza İnfaz Kurumları ile Tutuk Evleri İşyurtları Kurumu Ürün ve El Sanatları Fuarı’nın açılış kurdelesi Vali Zorluoğlu ve diğer katılımcılar tarafından kesildi.


Açılışın ardından stantları tek tek ziyaret eden Vali Zorluoğlu sergilenen ve satılan ürünleri inceledi.

Elazığ Haber, Merkezi
metin -->

Yorum Gönder

@name x