Oyunoynasana -->

Elazığ Oto Galericiler Sitesi’ndeki İşyerleri Kiraya Veriliyor

25 Temmuz 2015 Cumartesi 15:18

Yapımı tamamlanarak açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Oto Galericiler Sitesi’ndeki işyerleri ihale ile kiraya veriliyor.

Elazığ Oto Galericiler Sitesi'ndeki İşyerleri Kiraya Veriliyor
Şehir içinde faaliyet gösteren oto galericilerin şehir dışına çıkartılarak bir merkezde faaliyet yapmalarını sağlamak amacıyla inşa edilen Oto Galericiler sitesindeki 104 işyeri için ihale çalışmalarında sona gelindi.

Galericiler Sitesinde işyeri kiralamak isteyen Galerici esnaflarının yeterlik alabilmeleri için 28 Temmuz 2015 tarihine kadar Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmekte.

İhaleye giriş için yeterlik alan Galerici esnaflarımız, 3-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ihale sonucuna göre işyerlerine taşınacaklar. Bu tarihten sonra şehir içinde hiçbir galerici esnafı ticari faaliyet yapamayacak.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığının 2008/ 71 sayılı genelgesi uyarınca, Galericiler Sitesi’nin faaliyete başlamasının ardından oto alım satımı yapan galericiler şehir merkezinde faaliyet göstermeyecekler.

Elazığ HABER, Merkezi

metin -->

Yorum Gönder

@name x