Oyunoynasana -->

2016 Yılı Dolar Fiyatları ne Kadar olacak? Dolar yükselecek mi düşecek mi?

25 Nisan 2016 Pazartesi 10:20

2016 Yılı Dolar Fiyatları ne Kadar olacak? Dolar yükselecek mi düşecek mi?

2016 Yılı Dolar Fiyatları ne Kadar olacak? Dolar yükselecek mi düşecek mi?

 Ülkemizde önceki seçimde gerçekleşen siyasi belirsizliklerin ardından irili ufaklı tüm yatırımcıların sıkıntılı dönemler yaşaması ile birlikte hükümetin yeni seçim ile birlikte kurulması ve istikrarın kazanılması herkesin önemli beklediği gelişmelerden bir tanesi. Ayrıca dolar rakamlarında geride bıraktığımız 7 Haziran seçimleri sonrasında sert yükselişinden yine seçim sonrası sabit kalma hayali ülke içi beklentilerde bir nebze olsun ılımlı bir hava oluşmasına sebep oldu. Fakat dolara yatırım yapma planı yapanlar hala net kararı verememiş görünüyor. Ülke genelindeki yatırımcıların kafasında dolaşan soruların başında gelen dolar daha fazla yükselecek mi yoksa düşecek mi? Dolar ne kadar olacak? 2016 yılı içerisinde dolar fiyatları ne olur? soruları oluşmakta.

Türkiye ve dünya piyasaları incelendiğinde, ekonomi piyasalarından gözlerin özellikle Aralık ayında açıklanacak olan FED verilerine çevrildiğini söyleyebiliriz. FED'in faiz artırımı sinyalleri piyasalarda döviz fiyatlarının yükseliş yönünde hareket edeceğiniz gösteriyor. Ancak şu an temkinli bir hava estiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eonomiz uzmanlarına göre, Aralık ayında FED'in açıklayacağı faiz oranları şu anki oranlara göre yüksek olursa Dolar fiyatı artacak. Bu artışın 2.95 TL ile 3.00 TL arasında bir düzeyde olması bekleniyor. Bu da dolar fiyatının 2016 yılında şu anki fiyata göre yükseleceğini gösteriyor.

Uzmanlarının özellikle küçük yatırımcıya yaptığı en önemli tavsiye, birikimlerini tek bir yatırım aracıyla değil de farklı yatırım araçlarından oluşan bir sepet yaparak değerlendirmeleri yönünde.

2016 yılında dolar fiyatı ne olur? sorusuna siz de yorumlarınızı yapabilir, diğer yatırımcılarla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Seçim Takip

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x