Oyunoynasana -->

Tunceli Üniversitesi’ne Yoğun İlgi

30 Temmuz 2015 Perşembe 17:47

2015 LYS sonuçlarının açıklanması ile üniversiteye yerleşen adaylar okullarına kayıt yapmaya başladılar.

Tunceli Üniversitesi'ne Yoğun İlgi
Tercih edilme yüzdelik dilim sonuçlarına göre ise Tunceli Üniversitesine ayrılan kontenjanlar öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gördü. Tunceli Üniversitesi 2015 yılı kontenjanlarının %93’ü dolarken, geriye kalan yüzdelik dilimin büyük bir çoğunluğunun ise ek tercihlerde dolması bekleniyor.

Tunceli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre Elektronik ortamda 28 Temmuz’da başlayan kayıtların 5 Ağustos’a kadar devam edeceği ve elektronik ortamda kayıt yaptıramayan öğrencilerin ise kayıtlarını 3-7 Ağustos tarihleri arasında Tunceli üniversitesinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yaptırabilecekleri belirtildi.

“TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ İLGİ GÖREN BİR ÜNİVERSİTE”

Konuyla ilgili bilgi veren ve Tunceli Üniversitesi’ne bu yıl toplamda 2414 kontenjan verildiğini hatırlatan Rektör Prof. DrUbeyde İpek“Üniversitemize verilen 2414 kontenjandan 2236’sını doldurmuş durumdayız, şuan için sadece 178 boş kontenjanımız kaldı ve inanıyorum ki bu boş kalan kontenjanlarımızda ek tercih döneminde dolacaktır.” Dedi. Açıklamasında“Yerleştirme sonuçlarına göre üniversite kontenjanımızın %93’ünün adaylar tarafından tercih edilmesi bizleri sevindirdi ve Tunceli Üniversitesininilgi gören bir üniversite olduğunu gösterdi.” Şeklinde konuşan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek sözlerini şöyle sürdürdü.

ÜNİVERSİTE’DE BU YIL BİR İLK YAŞANACAK

“Bu yıl Tunceli Üniversitemizde ayrı bir heyecan da Edebiyat Fakültemizde yaşanacak ve Fakültemizin Felsefe Bölümüne ilk kez öğrenci almış olacağız. 31 kontenjan verilmiş ve bu 31 kontenjanın da ek tercihlere kalmadan dolduğunu görüyoruz.”

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNE YOĞUN İLGİ

Konuyla ilgili değerlendirmesinde “Üniversitemizde fakülte bazında en çok Mühendislik Fakültesi tercih edilmiştir.” Şeklinde konuşan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek, “Mühendisliğin tercih edilen bir meslek olduğunu ve buna bağlı olarak da, Tunceli Üniversitesi bünyesinde bu yıl en çok öğrencinin Mühendislik Fakültesine kayıt yaptıracağını” söyledi. Rektör İpek birinci ve ikinci öğretim olmak kaydıyla bu yıl, Makine Mühendisliği bölümüne 36 öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği bölümüne 41 öğrenci, İnşaat Mühendisliği bölümüne 57 öğrenci, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne ise 87 öğrenci kontenjanı verildiğini ve bu bölümlerin tamamın öğrenciler tarafından tercih edilerek, kazanıldığını” kaydetti.

Elazığ Haber, Merkezi

metin -->

Yorum Gönder

@name x