Oyunoynasana -->

Tunceli Üniversitesinde Muhteşem Mezuniyet

19 Haziran 2015 Cuma 15:34

Bilimde Öncü, Düşüncede Özgür ilkesiyle akademik çalışmalarını sürdüren Tunceli Üniversitesinde mezuniyet töreni dün gerçekleştirildi. Bin’e yakın öğrenci törende keplerini havalandırırken, Üniversite Rektörü Prof. Dr Ubeyde İpek’in konuşmasında verdiği mesajlarda dikkat çekti.

Tunceli Üniversitesinde Muhteşem Mezuniyet
Üniversite Spor Salonunda dün yapılan 2015 yılı mezuniyet törenine Rektör Ubeyde İpek’in yanı sıra Tunceli Vali Yardımcıları Olgun Öner ile Serdar Arslantaş, Tunceli Üniversitesinde görev yapan öğretim üyeleri ve öğretim görevlileriyle, Tunceli Üniversitesi İdari Personeli, İl Ticaret ve Gümrük Müdürü Cevat Salman, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Özdemir Aktaş, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayık Pehlivan, Tapu İl Müdürü Turgut Makal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Tülay Satır, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

PROGRAM SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞIYLA BAŞLADI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program, Tunceli Üniversitesini tanıtan kısa tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan ve verdiği mesajlarla konuşması mezun öğrenciler tarafından da alkışlarla kesilen Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek sözlerine kurucu Rektör Prof. Dr Durmuş Boztuğ’a teşekkür ederek başladı.

KURUCU REKTÖR’E TEŞEKKÜR

“2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi, geçen 7 yıllık süre içerisinde bizlerden önce görev yapan Kurucu Rektörümüz Prof. Dr Durmuş Boztuğ’un önderliğinde son derece güzel ve başarılı işlere imza atmıştır.” Diyen Rektör Ubeyde İpek, “Bu vesileyle konuşmama değerli hocama yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ederek başlamak istiyorum.” Dedi.

BU BİR BAYRAK YARIŞI

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek mezuniyette yapmış olduğu konuşmada sözlerine şöyle devam etti:“Bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz bu makamda önceliğimizin, başta üniversitemiz ve Dersim şehrimizin kalkınmasına öncülük etmek olduğunu belirtirken, mevcut 7 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 2 enstitüsü bulunan Tunceli Üniversitemizin yeni fakülte, yüksekokul ve yeni enstitülere kavuşması adına da çalışmalarımızın devam ettiğini belirtmek istiyorum.”

BUGÜN İKİ DUYGUYU AYNI ANDA YAŞIYORUZ

“Bugün iki duyguyu bir anda yaşıyoruz, bir yandan yaklaşık 7 bin öğrencisi bulunan üniversitemizden 1000’e yakın öğrencimizi mezun edip uğurlamanın burukluğunu yaşarken, diğer yandan da onların yükseköğrenimlerini başarıyla tamamlamalarının sevincini paylaşıyoruz. “

ÖĞRENCİLERİ DUYGULANDIRAN KONUŞMA

2015 yılı mezuniyet töreninde ki konuşmasına kurucu Rektör Prof. Dr Durmuş Boztuğ’a teşekkür ederek başlayan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek, geçtiğimiz ay elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Tarih bölümü 2.sınıf öğrencisi Erkan Sarice’yi de konuşmasında unutmadı. Rektör İpek’in konuşmasındaki bu bölüm öğrencileri duygulandırırken Prof. Dr İpek konuşmasına şöyle devam etti:

“Konuşmam içerisinde yer vermek istediğim bir diğer konu ise yakın bir zaman önce talihsiz bir kaza sonucu aramızdan ayrılan, Tarih Bölümü öğrencimiz Erkan Sarıce…

Her biri bizim için çok değerli olan öğrencilerimizden Erkan SARİCE’nin ani ölümü bizleri derinden üzmüştür, genç kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, kederli ailesi ve sevenlerine de başsağlığı dileklerimi sunmak istiyorum…”

DERSİM ŞEHRİ VE TUNCELİ ÜNİVERSİTESİNİ UNUTMAYIN

Prof. DrUbeyde İpek mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında sözlerini şöyle tamamladı:“Tunceli Üniversitesi Rektörü olarak bugün mezun olarak aramızdan ayrılan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tek tek tebrik ederken, onlardan küçük de bir rica da bulunmak istiyorum.

“Bundan sonraki süreçte kader sizi hangi şehre götürür bilemem ama Dersim halkının ve üniversitemizin kapılarının her zaman sizlere açık olduğunu belirtiyor, bulunduğunuz şehirlerde Dersim ilinin ve üniversitenizin fahri tanıtım elçiliğini yapmanızı ümit ediyorum”

BAŞARI BELGELERİ DAĞITILDI

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek’in konuşmasının ardından üniversiteden mezun olan öğrencilere başarı belgeleri Fakülte Dekanları, Meslek Yüksek Okulu ve Yüksek Okul Müdürleriyle bölüm ve program başkanları tarafından dağıtıldı.

KEPLER YENİ BİR HAYAT İÇİN HAVALANDI

Başarı belgelerinin dağıtılmasının ardından Tunceli Üniversitesinden mezun olan yaklaşık bin öğrenci Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. DrUbeyde İpek ile Vali Yardımcısı Olgun Öner’in 10’dan geriye doğru sayması birlikte keplerini havaya atarak yükseköğrenimlerini tamamlamış oldu.

GRUP ARJEN SAHNE ALDI

Mezuniyet töreninde geçtiğimiz ay vefat eden Tarih Bölümü 2.sınıf öğrencisi Erkan Sarıce’nin vefatı nedeniyle kapsamlı bir müzik dinletisini yer verilmezken, törenin sonunda kısa bir süre sahnede kalan Mehmet Akyıldız ve Grup Arjen ile öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı.

metin -->

Yorum Gönder

@name x