Oyunoynasana -->

Van’da Sekiz Kişi Gözaltına Alındı

23 Şubat 2016 Salı 16:18

VAN (İHA) – Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda, 8 kişi gözaltına alındı.Polis tarafından Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kava ve Şaziye Duman’ın da aralarında bulunduğu bazı...

Van'da Sekiz Kişi Gözaltına Alındı
VAN (İHA) – Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda, 8 kişi gözaltına alındı.
Polis tarafından Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kava ve Şaziye Duman’ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin evlerine operasyon düzenlendi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken, evlerinde bulunamayan Ökkeş Kava ve Şaziye Duman’ın parti binasında oldukları belirlendi. Polis ekipleri parti önünde geniş güvenlik önlemi alırken, DBP İl Eş Başkanı Ökkeş Kava burada bir açıklama yaptı. Sabah saatlerinde onlarca eve baskın yapıldığını ifade eden Kava, “Aynı zamanda iki DBP İl Eş Başkanının evine baskın yapılarak, bizi gözaltına almaya çalışmaktalar. Bu politikalar aslında bizi çalışmalardan geri bırakmak, gözümüzü korkutmak ve bir nevi bize geri adım attırma politikalarıdır. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, biz bu politika karşısında tek bir adım geri atmayacağız. Kaçmıyoruz, saklanmıyoruz. Biz buradayız ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Öte yandan, Ankara’da patlamayı gerçekleştiren bombacının taziyesine katıldığı için hakkında soruşturma başlatılan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer de parti binasına gelerek eş başkanlara destek verdi. Sabah saatlerinde gözaltına alınanların Ankara patlamasının faili Abdulbaki Sömer’in taziyesine gelenlerden olduğu öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x