Oyunoynasana -->

Elazığ’da Korkutan Yangın Kontrol Altına Alındı

31 Temmuz 2015 Cuma 18:28

Elazığ’ın bir mahallede çıkan yangın kontrol altına alındı.

Elazığ'da Korkutan Yangın Kontrol Altına Alındı
Elazığ’ın bir mahallede çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangında ilk belirlemelere göre 6 ev, 1 ahır yanarken 30 hayvanın ise telef olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Hicret Mahallesi Tekin Sokak’ta kuru otların tutuşmasıyla çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüyerek civardaki evlere sıçradı. Aynı anda Elazığ’ın 4 ayrı noktasında yangın çıktığı için itfaiye yangına müdahalede yetersiz kalınca yangına belediye su tankları, TOMA ve panzerler de müdahale etmede yardımcı oldu. Büyük uğraşlar sonucu yangın kontrol altına alındı. 5-6 evin yandığı, bazı evlerin de hasar gördüğü yangında bir de ahır yanarak içindeki hayvanlar telef oldu.

Elazığ Belediyesi İtfaiye Sorumlusu İbrahim Halil Başgün, yaptığı açıklamada, evlere sıçrama tehlikesini öğrendiklerinde 4 araçla yangına müdahale etmeye geldiklerini söyleyerek, “Biz hemen diğer ekiplerimizi de buraya yönlendirdik. Daha sonra Beyyurdu’ndan bir ihbar aldık. Sürsürü’den bir yangın ihbarı aldık. Yangın ihbarları art arda geldi. 15 dakikalık süreyle Han köyü, Cuma Bağları, Karacaali, Karaali, Elma Pınarı, Oyma ağaç, Çınar köyü ve Maden Kaymakamlığı’ndan aradılar. Maden’de ormanın yandığı için bizden takviye istediler. Biz merkezde büyük bir yangınımız olduğunu, yangına müdahale ettiğimizi ifade ederek oraya da yardımcı olamadık. Biz sadece merkezde Hicret Mahallesi, Sürsürü, Beyyurdu, Cumhuriyet Mahallesi aynı anda başlayan bu yangınlara müdahale ettik. Belli bir aşamadan sonra da yangınları kontrol altına aldık. Cuma dağıldıktan sonrada kepçeler ve dozerlerimizle, su tanklarımızla, çevre belediyelerdeki itfaiyelerle de itfaiye arazözlerini de merkeze çekerek yangınlara gerekli müdahaleyi yaptık. Şu anda kontrol altına alındı” dedi.
Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x