Oyunoynasana -->

Vizesiz Gidebileceğiniz 6 Kayak Merkezi

01 Kasım 2016 Salı 13:38

Kış tatiliniz için kayak merkezleri araştırmasındasınız fakat vize işlemleriyle uğraşacak kadar vaktiniz yok ve vizesiz turlar ile gezmek istiyorsunuz.

Vizesiz Gidebileceğiniz 6 Kayak Merkezi

Kış tatiliniz için kayak merkezleri araştırmasındasınız fakat vize işlemleriyle uğraşacak kadar vaktiniz yok ve vizesiz turlar ile gezmek istiyorsunuz. Peki ya Balkan ülkelerinde ve diğer vize istemeyen ülkelerde birbirinden güzel kayak merkezlerinin olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için yurtdışı gezisi yapıp vizesiz gidebileceğiniz en iyi 6 kayak merkezini derledik. Sadece pasaportunuzla gidebileceğiniz bu kayak merkezlerini keşfetmeye hazırsanız başlayalım…

 

1-    Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya

 

Makedonya’nın en popüler ve en iyi pistlerine ev sahipliği yapan kayak merkezi, hiç şüphesiz ki Mavrovo Kayak Merkezi. Vizesiz giriş yapabileceğiniz Makedonya’ya Balkan turlarıyla gidebileceğiniz gibi bireysel tatil fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz. Fiyat olarak ta oldukça hesaplı tatil paketleri sunan Mavrovo Kayak Merkezi’nde konaklama ve yeme içme de oldukça uygun. Deniz seviyesinden 1255-1860 metre yükseklikteki pistlerinde doyasıya kayabilirsiniz. Daha önce kayak yapmadıysanız eğer merkezde kayak yapmayı öğrenebileceğiniz dersler almanız mümkün. Hem vizesiz hem de harika bir kış tatili için rotanızı Makedonya’nın başkenti Üsküp’e çevirmelisiniz.

 

2-    Bukovel Kayak Merkezi, Ukrayna

 

Vizesiz giriş yapabileceğiniz bir başka ülke olan Ukrayna’da öyle bir kayak merkezi var ki kışınızı masala dönüştürmeye hazır ve nazır bir şekilde sizleri bekliyor. Bukovel Kayak Merkezi’ne en yakın şehri ise Lviv. Kış mevsiminde gerçekleşen Ukrayna turlarını tercih ederseniz eğer muhtemelen Bukovel’de kayak yapma şansız elde edebilirsiniz. Lviv’e vardığınızda Bukovel Kayak Merkezi’ne gitmek için 230 km yol katetmeniz gerekecek. Konaklama alternatiflerinin de olduğu merkezde teleferiğe binerek Ukrayna’ya bir de tepeden bakabilirsiniz.


 

3-    Hakuba Kayak Merkezi, Japonya

 

Biraz daha uzaklara gitmek isteyenler için Asya kıtası birebir. Türk vatandaşlarından vize istemeyen Japonya’da yer alan Hakuba Kayak Merkezi, ülkenin en popüler yerlerinden biri. Merkezin en ayırt edici özelliği de kültürel aktivitelere çokça ev sahipliği yapması. Villalarda konaklayabilir, kendi şöminenizi yakarak ateş başı sohbetlerine katılabilirsiniz. Turistik bir yer olduğu için de hizmet verenlerin neredeyse tamamı İngilizce konuşuyor.

 

4-    Valle Nevado Kayak Merkezi, Şili

 

Hep doğa güzellikleri ve adalarıyla anımsadığımız Şili, bu sefer de karşımıza devasa bir kayak merkeziyle çıkıyor. Yaz aylarında kayak yapmak nasıl olur demeyin çünkü sıra dışı bir deneyim Şili’de sizleri bekliyor. Yazın sıcaklarından bunalanlar için dört dörtlük bir yer olan Şili’de kayak yapmak, epey hesaplı. Dilerseniz 2-3 günlük ya da 1 haftalık kayak turlarına katılabilirsiniz. 2,200 hektarlık bir alandan oluşan ValleNevado Kayak Merkezi, deniz seviyesinden de 3,670 metre yükseklikte bulunuyor.

 

5-    Gudauri Kayak Merkezi, Gürcistan

 

Tiflis’ten sadece 120 km uzaklıktaki Gudauri Kayak Merkezi’nde tatil yapmak için bırakın vize işlemlerini pasaport dahi çıkarmanız gerekmiyor. Sadece nüfus kağıdınızla rahatlıkla girebileceğiniz bu güzeller güzel ülkede de oldukça popüler bir kayak merkezi var. Gürcistan’ın Kazbegi bölgesindeki Gudauri, 2196 metre yükseklikteki pistleriyle ziyaretçilerini eğlendirmeyi başarıyor. Kayak sezonu ise genellikle Aralık ayında başlayarak Nisan ayında sona eriyor. Ucu bucağı görünmeyen pistinde istediğiniz kadar kayabilir, bunun için ok cüzi miktarlar ödeyebilir ve de teleferiğe binebilirsiniz.

 

6-    Kopaonik Kayak Merkezi, Sırbistan

 

Sırbistan’da bir başkent, belki de Balkanlar’ın en güzel şehri, karlar altında kalsa ve kartpostal bir görüntü sunsa nasıl olurdu? Belgrad şehrindeki Kopaonik Kayak Merkezi, Sırbistan’ın en modern ve gelişmiş pistlerini kayak tutkunlarıyla buluşturuyor. Ayrıca gece hayatınında inanılmaz renkli ve canlı olduğunu söylemekte de fayda var. Gece kulüpleri, barlar, konserler, sayısız etkinlik kayak sezonunda burada düzenleniyor. Kayak dışında ATV sürüşü, Ringo, dağ motoru gibi farklı aktiviteleri de değerlendirebilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x