Oyunoynasana -->

Varis Ülseri

23 Mart 2018 Cuma 12:48

Varis Ülseri

Varis Ülseri
 Varis ülseri bacakta oluşan yaralar ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Varis hastalığının uzun süre tedavi edilmemesi sonucu genişleyen damarlar çatlamaya başlar. Bunun sonucunda kan dokular arasına girer ve bu bölgede vücut yüzeyinden belli olan renk değişiklikleri meydana gelir. Bu durum ilerleyerek ülserleşir yani yaralar oluşturur. Varis ülserinin tedavisi yıllar sürebilir. Kendi kendine iyileşme ihtimali olmayan bu rahatsızlık tıbbi bir tedavi süreci gerektirir. Tedavi tıbbi koşullar altında ve uzman bir kalp damar cerrahı tarafından gerçekleştirilmelidir. Sağlıksız koşullarda gerçekleştirilmeye çalışan tedaviler hastalığın daha kötüye gitmesine sebep olacaktır.

Birçok insan varis şikayeti yaşamakta. Varis damarın durumuna göre bacakta şişlik, ağrı ve kramplara yol açar. Bu belirtiler dikkate alınarak tedavi olunmalıdır. Aksi taktirde varis ilerleyerek ülsere dönüşebilir. Tedavi için varis ameliyatı sık kullanılan bir yöntem olmakla birlikte başka tedaviler de mevcuttur. Özellikle özel kliniklerde ve hastanelerde varis tedavisi için etkili ve ağrısız yöntemler kullanılmaktadır. Varisin ilerlemesinden ve varis ülserinden korunmak için tedavi ihmal edilmemelidir. Bu sayede uzun ve zahmetli varis ülserine yakalanmadan hastalık atlatılmış olur.

Varis ülseri tedavisi aşamalı ve uzun bir tedavidir. Son yıllara kadar en çok kullanılan yöntem oksijen tedavisiydi. Pek az sağlık kuruluşunda bulunan bu tedavi özel araçlar gerektiren uzun süreli ve masraflı bir tedaviydi. Son yıllarda ise yeni ve gelişmiş yöntemler kullanılmaya başlandı. Bu yöntemlerden en yaygın ise PRP tedavisidir. Hastanın kendi kanı hastalığın ilacı olarak kullanılır. Kan PRP cihazından geçirilerek serum haline getirilir. Elde edilen serum yaraya enjekte edilir. Bir kaç seansta iyileşme gerçekleşir. Varis ülseri tedavisi birçok varis tedavi kliniği tarafından uygulanmaktadır. Kamu hastanelerinde olmasa da özel kliniklerde varis ülserinden kurtulmak mümkün.

Anahtar Kelimeler
metin -->
orta boy2 -->

Yorum Gönder

@name x