Oyunoynasana -->

Tarihten Gelen Şifa Kinoa

26 Temmuz 2016 Salı 14:01

Kinoa binlerce yıldır Güney Amerika’nın And dağlarında yetişmektedir. Modern dünyada sadece bölge insanı tarafından değil Amerika ve Avrupa insanı tarafından da yoğun şekilde tüketilmektedir.

Tarihten Gelen Şifa Kinoa

 Kinoa binlerce yıldır Güney Amerika’nın And dağlarında yetişmektedir. Modern dünyada sadece bölge insanı tarafından değil Amerika ve Avrupa insanı tarafından da yoğun şekilde tüketilmektedir. 2013 yılı Birleşmiş Milletler tarafından Kinoa Yılı olarak ilan edilince özellikle basın yoluyla ülkemizde tanınmaya başlamıştır. Geçen süre içerisinde ülkemizde kinoa zayıflama adına dernekler dahi kurulmuştur. Yoğun şekilde olmasa da üretimi vatan toprakları içerisinde yapılmaktadır. Kinoa sipariş taleplerine yetişebilmek için yeni tarım alanları ve devlet desteği sağlayabilmek adına çalışmalar sürmektedir. Kinoa satın almak isteyenler yüksek fiyatlar ile karşılaşsa da ürün pişirildikçe kendini katlayan bir yapıdadır. Her geçen gün üretimi artmakta ve fiyatı ile her eve girebilecek düzeye getirilmeye çalışılmaktadır.

Kinoa yorumları göstermektedir ki pek çok aile yakın zamanda tanımasına rağmen sofralarından eksik etmemektedir. Hem hastalıkları önleyici etkisi hem de mevcut hastalıkları iyileştirici etkisi yoğun şekilde tercih edilmesini sağlamaktadır. İçerdiği zengin yapı ve çok yönlü kullanımı ile dikkat çekmektedir. Ürünü tohum, çay veya toz olarak bulabilmek ve tüketebilmek mümkündür. Tohum olarak tüketildiği takdirde tadı tahıla, çay veya toz olarak tüketildiğinde tadı ise kırmızı şaraba benzetilmektedir. Çay olarak tüketilen kinoa ile zayıflayanlarrengi itibariyle kırmızıdır ve ağızda mayhoş bir tat bırakmaktadır. Çay olarak tüketilmek istendiği takdirde bir fincan içerdiği değerler bakımdan günlük olarak yeterli olmaktadır.

Günlük maksimum kinoa çayı tüketimi ise 4 bardak ile sınırlandırılmalıdır. Daha fazla tüketilmesi faydadan çok zarara girecektir. Her ne kadar yan etkisi son derece az olsa da her şeyin fazlası zarardır mottosu burada da geçerlidir. Ürünün çay veya katı olarak tüketilmesi arasında sağladığı fayda bakımından temel farklılıklar bulunmamaktadır. Ürün aşırı kaçılmadan tüketildiği takdirde herhangi bir yan etki içermemektedir. Bunun yanı sıra migren veya romatizma rahatsızlıklarının yanı sıra iltihaplanmaya karşı son derece etkilidir. Kas, kemik veya iskelet yapısı sorunları yaşayan kimselere gönül rahatlığıyla tavsiye edilmekte olup uzman kontrolünde tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Hamile veya yeni mide ameliyatı olmuş kişilerin tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Ürün yarattığı etkiler bakımından son derece etkilidir.

metin -->

Yorum Gönder

@name x