Oyunoynasana -->

Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

11 Mart 2016 Cuma 00:40

Konya Tabldot Yemek hizmeti, belli bir para karşılığında genellikle dört veya beş çeşit yemekten oluşan seçme yapaılamayan menüyü belirtir.

Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Konya Tabldot Yemek hizmeti, belli bir para karşılığında genellikle dört veya beş çeşit yemekten oluşan seçme yapaılamayan menüyü belirtir. Bu menü "sabit ücret" anlamına gelen Fransızca kökenli "prix fixe" den gelmektedir.. Seçmeli menüye ise Alakart (A la Carte) adı verilmektedir.

Tabldot yemek hizmeti yaptığı avantajların temelinde fiyatların düşük olması gelir. Menü de seçme şansı olmadığından herkese aynı yemek verilecektir. Böylece yemek yapılacak malzemeler toptan bir şekilde alınır, yemek yapacak aşçılarda az sayıda ama daha çok sayıda yemek üretimi ile uğraşır. Konya Tabldot Yemek, toplu yemek yapımında maliyet böylelikle düşük omaktadır..

Konya Tabldot Yemek veren firma yemek tadı ve günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak aylık tabldot menü hazırlıyor. Böylece personel her gün farklı çeşitler de yemek sunarlar. Tabldot yemek hizmet, veren firm bünyesinde gıda mühendisleri bulundurmakla yükümlü olduğundan sağlık ve hijyen gibi önemli bir konuda önlem alınmış olunmaktadır. Ayrıca "hazır yemek hizmeti" aşçıları a kalite ve ehliyetli kişilerden oluşmak zorundadır. İyi, kaliteli ve lezzetli yemek ancak usta ellerle mümkündür.

Tabldot yemek hizmeti, fiyatlar düşük olması sebebiyle firmaların tercih sebebi olmuştur. Fakat fiyatın düşük olması yemeğin kalitesiz olması anlamına gelmez. Fiyatın düşük olması yukarıda açıklanan sebeplerden dolayıdır. Düşük fiyatın yanı sıra tabldot yemek hizmeti alan işletmeler yemek konusunda bir bütçe ayırarak personel bulundurmalarına da gerek kalmaz. Mutfak bakımları, ilaçlama ve temizlik gibi faktörleri de göz önüne alırsak yine "Tabldot Yemek Hizmeti” daha avantajlı olmaktadır.

www.konyagulmutfagi.com

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x