Oyunoynasana -->

Ses izolasyonu

13 Nisan 2016 Çarşamba 12:04

Ses izolasyonu

Ses izolasyonu

 Ses izolasyonu çeşitli yalıtım malzemeleriyle yapılar için uygulanarak gürültü düzeyindeki seslerin en aza indirilmesine ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçmek için tercih edilmektedir.

Dış ortam seslerin yaşam alanlarında iç mekana geçişini iç mekan seslerinin de dışa taşmasını engelleyerek fiziksel bir set görevinde seslerin yutumunu sağlayan malzemeleri her türlü mekan için olmak üzere farklı model seçeneklerinde ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Gürültü kirliliğinin insan sağlı üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek çok daha sağlıklı, sessiz ve huzurlu bir ortam yaratılmasına olanak sağlayan ses izolasyonu ile iç mekanda akustik düzenleme de yapılabilmektedir. Bu sayede mekanı kullanım amacına göre ses karışıklıkları giderilerek yankı ve eko gibi ses problemleri ortadan kaldırılmakta ve istenilen seste kalitenin yakalanmasına olanak tanınabilmektedir.

Ayrıca ses geçişlerinde darbe ve titreşimlerin de önüne geçebilen malzemeler kompresör odaları, kazan daireleri gibi yerler için de ideal bir seçim olabilecektir. Yanmazlık özelliğindeki imalat ürünleriyle yüksek ses yutum mukavemetine sahip olan akustik süngerler, zemin döşemeler gerek duvar gerek taban ve tavana özel uygulamalarla tercih edilebilmektedir.

Konusunda uzman kişilerce büyük bir profesyonellikte yapılacak keşif sonrası uygulanabilecek olan yalıtım malzemelerinin kendinden yapışkanlı modelleri de bulunabilmektedir. Mekanı uygunluğuna bağlı olarak ses izolesini sağlayabileceğiniz malzemelerle mekan dekorasyonuna şık ve estetik bir görünümle sınırsız renk alternatifinde katkıda sağlamınız mümkün olabileceksiniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x