Oyunoynasana -->

İphone 6s kılıf ile iphone 6 kılıflar arasında fark varmıdır ?

10 Mart 2016 Perşembe 13:40

İphone 6s kılıf ile iphone 6 kılıflar arasında fark varmıdır ?

İphone 6s kılıf ile iphone 6 kılıflar arasında fark varmıdır ?

 Apple çok ses getiren iPhone 6 cep telefonu'nun ardından iphone 6s 'i piyasaya sürdü pek çok özelliğinin yanında ölçüleride merak konusuydu bunun sebebi pek çok Apple kullanıcısının kullandığı iphone 6 kılıfları iphone 6s kılıf olarak kullanıp kullanamayacakları. Telefon Türkiye'ye geldikten sonra iphone 6s için yeni kılıf almak zorunda olmadığımızı anlamış bulunuyoruz çünkü ikisi arasında uzunluk ve genişlik ölçülerinde bir fark yok sadece 6s'ler kalınlık olarak 0.2 mm daha kalın bunun sebebi ise yeni geliştirilen 3D Touch teknolojisinin yanı sıra 7000 serisi alüminyum iskeletin de kullanılması fakat şirket tarafından sunumda yapılan açıklamada iphone 6 kapakların iphone 6s kapak yada kılıf olarak kullanılabileceği yönünde.

Amerika'nın ve dünya'nın en ünlü teknoloji firması Apple diğer teknoloji markalarına nazaran daha az cihaz üretmesi ile bilinir bu yüzden sevenleri ürünlerin üretilmesini ve satışa sunulmasını büyük bir heyecan ile beklerler. Genel davranışından ötürü kullanıcıları şunu iyi bilir ki her yeni çıkan akıllı telefonun bir sonraki modeli aynı ürünün yeni ve gelişmiş özelliklerine sahip olacağı ama ölçülerinin değişmeyeceğidir. iPhone 5 ile 5s, 4 ile 4s arasında ölçü olarak değişiklik olmadığı gibi yeni versiyonlarda da çoğunluk tarafından ölçülerin deyişmeyeceği beklentisi vardı. Aslında bu düşünce çokta yanlış çıkmadı sadece 0.2 mm'lik bir kalınlık dışında. Peki bu oran telefonu korumada kullandığımız kaplarda bir sorun oluşturur mu? Bunu ayrı ayrı inceledik.

iPhone 6s kılıf türleri

iPhone 6s Arka Kapaklar(Silikon, Tpu, Rubber, Sert Plastik)

Bu malzemeler çok sert olmadığı için herhangi bir problem içermiyor yani iphone 6s kılıfınız bu malzemelerden üretildi ise herhangi bir sorun yaşamazsınız.

iPhone 6s deri kılıflar

iPhone 6s deri kılıflarda plastik olanlar gibi esneme konusunuda sorun çıkaracak ürünler değildir yani uyumludur.

iPhone 6s 'e uymayan kılıflar varmıdır ?

iphone 6s uyumsuz kılıflar

Evet kalınlık farkından dolayı iphone 6 da kullanırken iphone 6s'e uymayan telefon kılıfı modelleride vardır bunlar genellikle metal kenarlığa sahip hybrit koruma kaplarıdır genellikle arka kapak olan bu türler sert bir yapıda olan bumper ile takılan ekstra plastik yada deri malzeme ile birleşerek arka kapak olduğu için o küçük fark bile uyumsuzluğa sebep olur bu konuda dikkat etmenizi öneririz.

iPhone 6s kılıf modelleri için mobilurunleri.com sitemizi ziyaret edebilir birbirinden farklı ve güzel çeşiti bir arada bulabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x