Oyunoynasana -->

İdrar Kaçırma Ameliyatı

14 Şubat 2018 Çarşamba 18:00

İdrar Kaçırma Ameliyatı

İdrar Kaçırma Ameliyatı
 İnsanların kontrolleri dışında oluşan ve sosyal veya hijyenik olarak sorunlar teşkil edebilen idrar kaçırma, sıkıntılı bir hastalık olarak bilinmektedir. İdrar kaçırma bir hastalık olarak bilinmektedir ve her hastalığın olduğu gibi bu hastalıkta da tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İdrar kaçırma ameliyatı olarak bilenen ameliyatta boşaltım sisteminde oluşan sıkıntıların oluşması sağlanır. İdrar kaçırma mesane ya da vajinada oluşan enfeksiyonlar, güç olan doğumla, kullanılan bazı ilaçlar, şua tedavisi olarak bilinen karın tedavisi gibi sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Bu hastalığın giderilmesi konusunda da tedaviler bulunmaktadır. En kısa sürede teşhis konulan tedavilerin çoğunluğunda yüzde yüze yakın olumlu sonuçların alındığı unutulmamalıdır.

Beslenme ve sağlık

Bilindiği gibi sağlıklı yaşamak için en önemli etmenlerden biride dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmektir. Birçok hastalığı sebebi olan düzensiz beslenme sonucunda hastalıklar baş göstermektedir. Çoğu insan beslenme konusunda dikkatsizce davranmaktadır. Bu dikkatsizlik ileriki zamanlarda insanlarda bazı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu hastalıkların oluşumunu engellemek adına dengeli ve düzenli bir besin almak daha mantıklıdır. Bu konuda bir bilginiz yoksa sizlere en yakın olan beslenme uzmanlarından yardım almanız gereklidir. Özellikle batı bölgemizin en nadide yerlerinden olan İzmir’de bulunan diyetisyenler bu konuda uzmanlıklarını sizlerle paylaşmaktadır. İzmir beslenme uzmanı olan Beyza bahar hanım işinin ehli biri olarak bu çevrede ve tüm Türkiye’de tanınan uzmanlardan biridir. Beslenmenin önemli olduğu şu dönemlerde hangi besinin ne derecede vücudumuza etki gösterdiği konusunda bilgili olmak gereklidir. Çünkü yediğimiz besinlerin kalori miktarları ve harcadığımız kalorinin dengeli olması şarttır. Bu sayede insanların sağlıklı bir şekilde yaşam elde etmesi sağlanır.

Beslenme konularında uzmanların bulunduğu İzmir diyetisyen hekimleri yönlendirmeleri ile sağlıklı bir yaşamın kapısını sizlere açmaktadır. Sağlıklı yaşamın en büyük etkilerinden biri olan beslenme konusunda ne kadar dikkat edersek, hayatımızın kalanında da bir o kadar sağlıklı yaşanabilmektedir. Günümüzde sağlık konusunda pek fazla dikkat edilmediği yapılan araştırmalarda kanıtlanmaktadır. Obezite gün geçtikçe birçok insanda ortaya çıkmaktadır. Bunun sebebi ise dengesiz ve bilinçsiz bir şekilde beslenmedir.

Anahtar Kelimeler
metin -->
orta boy2 -->

Yorum Gönder

@name x