Oyunoynasana -->

İdata

22 Eylül 2016 Perşembe 15:47

İdata

İdata

Ülkelerini ziyaret edecek kişilerin için uyguladığı vize İtalya ve Almanya’ya geçme anlamına gelmektedir. İtalya veya Almanya’ya yapacağınız ziyaretin sebebine göre başvuru evrakları değişmektedir. Vize başvurularında gerekli olan evraklar idata nın resmi internet sayfasında ya da Almanya ve İtalya Konsolosluğu ve Büyükelçiliğin internet sitesinden yer almaktadır. Evrak hazırlama safhasında gidiş amacınız göre hazırlanması gereken evraklarda eksik bilgi olmaması vize başvuru formunun kısa süre içerisinde onaylanmasını sağlayacaktır. Bilgisini aldığınız evrakları toplamalı ve Almanya vize başvurusunun formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız. İDATA bu konuda da vize başvurusunda bulunan kişilere yardımcı olmaktadır.

Ülkeden ülkeye farklılık gösteren vize uygulamalarında Almanya için talepte bulunanlardan parmak izi alınmaktadır. Bir defaya mahsus olarak alınan parmak izi uygulaması daha önce veren kişilerden alınmamaktadır. Parmak izi uygulaması daha önce parmak izi vermeyen veya ilk kez vize alacaklar için geçerlidir bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişinin İDATA ofisine gelmesi gerekmektedir. Parmak izi uygulamasını daha önce yaptıran kişiler vize başvurusu için gelmedikleri takdirde yerlerine vekalet verdikleri kişi başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Vize başvuru işlemleri esnasında biometrik fotoğraf oldukça büyük önem taşır. Belli ölçütlere göre çekilmesi gereken fotoğrafla ilgili bir tereddüt taşıyorsanız İDATA ofislerinde de resim çektirebileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. İDATA ofisleri Almanya ve İtalya vizeleri ile ilgili gelen kişilerin vakit kaybını, evrak eksikliğini ve karmaşık prosedürleri kolaylaştırıcı hizmetiyle ön plana çıkmaktadır.

İDATA resmi İtalya ve Almanya vizesine aracılık eden kurum vize alma işlemlerinde öncü yeniliklerle hareket etmektedir. VIP uygulamasıyla artık işlemleriniz ektra hızlı ve sıra beklemeden yapılabilmektedir. İDAT VIP uygulaması ile başvurunuzun tüm süreçlerinde tarafınıza sms ile bilgi verilecek, başvuru formunuz İDATA ofislerinde ücretsiz olarak doldurulacak, fotokopi ve faks hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabileceksiniz. Daha ayrıcalıklı hizmet alabilmek için randevu talebiniz öncesinde İDAYA yetkililerine VIP hizmeti almak istediğinizi belirttikten sonra avantajlar dünyasının kapıları sizler için açılmış olacaktır.

Almanya ve İtalya vize randevusu için idata  www.pasaportvizesi.com  adresinden ya da 0850 460 8493 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Telefon ile yapılacak randevu talepleri hafta içi 08:00-12:30 13:30-18:00 saatleri arasında yapılması gerekmektedir.

 

Anahtar kelimeler :  

 

Anahtar Kelimeler İDATA
metin -->

Yorum Gönder

@name x