Oyunoynasana -->

İDATA

11 Mayıs 2016 Çarşamba 16:10

İDATA

İDATA

 

İdata, 90 günü geçmeyen turistik vize başvuruları için Almanya ve İtalya’ya gidecek olan kişiler tarafından resmi işlem sürecinde dahil olunulması gereken ve vize işlemlerinin gerçekleştirilmekte olduğu resmi bir kurumdur. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde gerekli evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde İdata aracılığı ile aktarımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

İDATA tarafından randevu sırasında teslim edilmesi gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru bilgiler içerir nitelikte olması büyük önem taşımakta olan bir bilgidir. Resmi işlem sürecinde eksik veya yanlış belge teslimi ile karşılaşılması durumunda süreç içinde uzamalar ve aksamalar gözlenebilmektedir. Bu tip sorunlar ile karşılaşılmaması açısından aktarımının sağlanılması gereken evrakların ve pasaportun Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından hazırlanarak resmi işlem sürecine dahil edilmesi ile birlikte süreç içinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. idata www.pasaportvizesi.com  yapılacak olan aktarım sürecinde ilk kez yurtdışına veya bir Schengen ülkesine çıkış gerçekleştirecek olan kişilerin resmi işlemlerde biyometri sürecine dahil olması gerekmektedir. Alınacak olan parmak izi ile birlikte beş yıl süre ile yapılacak olan Schengen’e üye ülkelere herhangi bir biyometri sürecine dahil olunulmasına gerek kalmadan gidiş sağlanabilmektedir.

 

Vize işlemlerinde sürecin kişiler adına herhangi bir evrak ve benzeri sorunlar ile karşılaşılmasına mahal vermeden gerçekleştirilmesi adına Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından işlemlerin yapılması durumunda yurt dışına vize alma talebinde bulunan kişinin herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olmasına gerek kalmadan yalnızca parmak izi sürecine dahil olması gerekmektedir. İDATA’ya yapılan aktarımın tamamlanması ile birlikte vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile dört iş haftası arasında süre gelerek tamamlanmaktadır.

 

İDATA’ya yapılacak olan vize başvuru talep tarihlerinin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde olması gerekmektedir. Bu süreçler haricindeki tatil, resmi bayram ve benzeri günlerde hizmet verilmemektedir. Yapılacak olan bütün işlem sürecinde Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından yurt dışına çıkış sağlayacak olan kişilere hizmet desteği sağlanılarak süreç içerisinde yaşanılabilecek olan sorunların ortadan kaldırılması amaç edilerek gidecek olan kişilerin kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesi ve vize alması adına hizmet desteği sunulmaktadır.

 

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x