Oyunoynasana -->

İdata

03 Nisan 2016 Pazar 19:36

İdata

İdata

 Yurtdışı vize başvurularında Almanya ve İtalya’ya gidecek olan kişiler için resmi işlem sürecinde dahil olunan ve işlemlerin gerçekleştirildiği kurum İDATA’dır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin 90 günden kısa süreli olan vize işlemlerini idata aracılığı ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde Almanya ve İtalya’ya yapılacak olan gidiş sürecinde İDATA tarafından resmi evrakların alınması için vize başvuru sürecinde hizmet vermekte olan Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından resmi süreçte yapılması gerekli olan bütün işlemler için destek sağlanılmaktadır.

 

İDATA, Almanya Vizesi ve İtalya için resmi işlemlerin alınmakta olduğu bir kurumdur. Yurt dışı vize başvurusunda bulunacak oln kişiler tarafından gerekli evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde İDATA ofislerine aktarımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem sürecinde Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından hizmet desteği sağlanılarak resmi süreçte yapılması gerekli bütün evrak işlemleri ve aktarım kişiler adına yapılmaktadır. Yapılan bu işlemler sonucunda İDATA’ya gönderilmesi gereken bütün evrakların eksiksiz bir şekilde aktarımı sağlanılmaktadır. Vize başvurularında gerekli incelenmelerin yapılması ve vize onayının verilmesi adına işlemlerin gidilecek olan ülke Konsolosluğuna eksiksiz bir şekilde uygun olarak aktarılması gerekmektedir. İDATA’ya aktarım yapılması ile resmi işlemlerin onayının verilme süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir.

 

İDATA tarafından vize başvuru onayının verilmesi ve kişilerin vizeyi alması adına gerekli bilgi alımında Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından resmi sürece dair edinilecek olan bilgi telefon yolu ile müşterilere aktarılmaktadır. Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından çalışma sistemi dahilinde yurt dışına çıkış yapacak olan kişilerin İDATA’da gerçekleştirilmesi idata için gerekli evraklar işlemlerini yapmasına gerek kalmadan parmak izi aktarımını yapması yeterli kılınarak işlem sürecine dahil olması yeterli kılınmaktadır. Vize başvurularında gerekli bütün belgelerin ve pasaport işlemlerinin güncel ve geçerliliğinin korunur nitelikte olarak resmi işlem sürecine dahil edilmesi gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x