Oyunoynasana -->

Fransız La Gazzetta Dello Sport Türk Milli Takımını Değerlendirdi

08 Haziran 2016 Çarşamba 10:15

Fransız La Gazzetta Dello Sport Türk Milli Takımını Değerlendirdi

Fransız La Gazzetta Dello Sport Türk Milli Takımını Değerlendirdi

 Avrupa şampiyonası, heyecanın yaşanmasına günler kala Fransa'nın ünlü spor gazetelerinden olan La Gazzetta Dello Sport şampiyonada yer alacak olan 24 takım ile ilgili haberler yapmaya devam ediyor. Yapılan değerlendirmeler içinde Türk Milli Takımı ile ilgili olanları internet sitesinden de yayınlayan gazete, milli takımımıza ilişkin olarak olumlu ve olumsuz yönlerini belirten bir değerlendirme yaptı. İşte Euro 2016 ile ilgili yapılan bu yorumlarda,  öncelikli olarak milli takımı istikrarlı bir grafik çizmediği yönünde eleştirdi. Bunun yanı sıra başarı grafiklerinin iniş çıkış göstermesinin aslında büyük sürprizleri de beraberinde getireceği açıklamalara eklenen ilginç bir not olarak görülmekte.

Türk Milli Takımı bu güne kadar üç Avrupa şampiyonasına katıldı. Bunları değerlendiren olan La Gazzetta Dello Sport son yıllarda yükselişe geçen Türk futbolunun daha farklı sonuçları da getireceğini belirtiyor. Özellikle 1996 yılında yapılan Avrupa Şampiyonasında hiç puan alamayan bir takımın sonrasında çok daha iyi bir ilerleme gösterdiğini belirtti. Buna karşın 2000 yılındaki şampiyonada çeyrek finale kadar yükselmiş ancak Portekiz'e yenilmişti. Ardından 2008 yılında yarı final gören millilerimiz Almanya'ya yenilerek elenmişlerdi. Bu neden ile Euro 2016 Türk Millileri açısından yükselen ivmenin en son bulacağı nokta olara değerlendiriliyor. Turnuvanın en büyük sürpriz yapabilecek takımı gözü ile bakılıyor. Bu nedenle canlı bahis takipçilerini şimdiden heyecan sarmış durumda.

Türk Milli Takımı içinde oldukça başarılı be Dünya klasmanında oyuncuların olmasına da yer veren La Gazzetta Dello Sport, Barcelona forması giyen Arda Turan'ın da form grafiğinin oldukça iyi olduğunun altını çiziyor. Bunun yanı sıra Hakan Çalpanoğlu için de oldukça dikkat çekici tabirini kullanan gazete, hücum konusunda çok güçlü olduğunu ve Euro 2016 içinde ki gerçek yıldızlardan biri olabileceğini belirtiyor. La Gazzetta Dello Sport gazetesi canlı skor konusunda da sitesinden açıklamalarda yapacağını belirtti. Sizler de farklı basın yayın organları yardımı ile Millilerimizin ve diğer ülke takımlarının performans durumları, maç sonuçlarını takip edebilirsiniz. Türk Milli Takımı şuan için turnuvanın ciddi anlamda tahminlerini alt üst edecek bir performans ile seyirci karşına çıkacağının sinyallerini tüm dünyaya vermekte.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x