Oyunoynasana -->

Fatih İNALKOÇ ; Çocuklarımız için Bina Seçimi

09 Mart 2016 Çarşamba 13:41

Fatih İNALKOÇ ; Çocuklarımız için Bina Seçimi

Fatih İNALKOÇ ; Çocuklarımız için Bina Seçimi

 Orta yaş grubu geçmiş yaşam alanlarını başlıca sıkça şöyle anlatırlar.

Evlerin büyüklüğü
Cam çerçevelerin ahşap oluşu
Duvarların Kireçle boyanıyor oluşu
Yerlerin marley oluşu
Evlerin az katlı oluşu
Bahçelerin bol ağaçlı ve çiçekli oluşu
Her bahçede kömürlük
Bahçe Duvarlarından yan bahçeye girişinin kolay oluşu
Isıtmanın kömür veya odun sobalarıyla ısınıldığının
Yollarda araç trafiğinin olmaması
Otopark ihtiyacının olmaması
Alarm ve korunmaya ihtiyaç duyulmaması
Evlerin giriş kapılarının ahşap ve basit kapılardan oluşuyor olması
Bu başlıkları uzatmaya devam edebiliriz.
Günümüz teknolojisi İnşaat projelerinde yeni atılım ve imkanları tüketiciyle buluşturmaya hızla devam ediyor. Günümüz yeni yaşam tarzı ve anlayışı eskilerle yaşamamızı imkansız kılıyor. Her alanda hızlı gelişim yaşam alanlarımızda yeniliklerle karşımıza geçiyor.
Yeni Yaşam Tarzımızda Yeni Yaşam Alanlarımız Ne Kadar Bizlere Hitap Ediyor Ve İhtiyacımızı Ne Kadar Karşılıyor. Esas Sorulması Gereken İnce Nokta!!!

Sayın Fatih İnalkoç ile yeni yaşam alanlarımız ve yeni yaşam tarzlarımız hakkında sohbet etme imkanı yakaladık. Fatih Beyin bizlere başlıca anlatım,tecrübe ve yaşama bakış açısının eserlerinde nelere dikkat ettikleri konusunda bilgi edinme fırsatı bulduk.
Tecrübe bizlere bakış açısını ve projelerinde dikkat ettiklerini şöyle anlatır.

İnşaat sektörü son yıllarda kentsel dönüşümle birlikte atılım yaptı. Binaların dış kaplamalarından peyzajına kadar öncelikli tercih tüketicin algısına ve beğenisine hitap eden süsleme oyunlarının öncelik olarak ön plana çıktığını görüyoruz.
Ancak Projelerde sağlıklı yaşam biçimi, Kullanım alanının maximum verimli olması, Kişilerin yaşam alanlarında ihtiyaçlarının hızlı bir biçimde karşılanması, yeşil alanın bulunup bulunmaması, evlerde kullanılan malzemenin kalitesi, kaliteli işçilik, ana kolonları oluşturan beton kalitesi,ses ve ısı yalıtımı,güvenlik,teknolojik gereksinimler,otopark,ardiye,bina toplantı salonu,yangın önlemleri, atık su giderlerinin ileriye dönük projelendirilmesi,çatı yalıtımı,balkon vb alanlar gibi onlarca dikkat edilmesi gereken gerçek ihtiyaç ve yaşam kolaylıklarının gözden kaçırıldığını bunlara dikkat edilmesi gerektiğini ısrarla üzerine basa basa anlatmaktadır.

Bir Örnekle şöyle anlatımı kolaylaştırmak ister Fatih İNALKOÇ bey, Cam kasalarında kullanılan plastik kasanın plastik kalitesinin düşüklüğü radon adını verdiğimiz kimyasal radyasonun yayılmasına neden olur. Evinize girdiğinizde evinizde bir koku hissediyorsanız bu radon gazının kokusundan kaynaklanır. Uzun zaman diliminde sorunum yolu rahatsızlıklarından dolayı kansorojen bir yapı olduğundan sağlığınız tehdit altındadır. İnşaat firmalarının büyük bir kısmı maliyeti düşük tutabilmek için düşük kaliteli palastikten oluşan cam kasalarını tercih ederler görselleri göz okşayıcı olmasına karşın sağlık açısından büyük risk taşır. Tüketici bu farkı bilmediğinden dolayı ilerideki yaşamında sağlık sorunu yaşama ihtimali yüksek aynı zamanda evinde yaşamını geçirdiği sürece baş ağrısından kaynaklanan psikolojik sorunlarda kendini gösterir.

Küçük bir örnekteki küçük ayrıya dikkat eden anlayış Tüketicinin yaşam alanı konusunda ciddiyet ve titiz çalışmanın ve bakış açısının Projelerine yansıtmış olan Fatih beyin bilgilerindirmelerine ve projelerindeki detaylarına ayrıca teşekkür ediyoruz.
Evet salt ev almıyorsunuz. Sağlıklı bir yaşam,sağlıklı bir yaşam biçimi,emeğinizin karşılığı olan bir yaşam alanı ve hizmetin sahibi oluyorsunuz. Bunu bir kez daha işin ehlinden öğreniyoruz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x