Oyunoynasana -->

Estonya Vizesi 2016

20 Mart 2016 Pazar 12:01

Estonya Vizesi 2016

Estonya Vizesi 2016

 Estonya vizesi ,konsolosluğu temsil eden Vfs global kurum üzerinden estonya vize başvurusukabul edilmektedir.

Estonya konsolosluğu 25 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında Estonya vizesi için Estonya Konsolosluğunda parmak izi verdiyseniz şahsen başvuruda bulunmak zorunda değilsiniz.Estonya Vizesi için Vekaleten işlemleriniz tarafımızca yapılmaktadır.

Estonya Vize Başvurusu için yapılacak başvurularda formlar ve dilekçeler ingilizce doldurulmalıdır.

Estonya Vizesi Kişinin sponsoru var ise noter onaylı ingilizce sponsorluk dilekçesi olmalı,

Estonya Konsolosluğu 12 yaşından küçük ise noter onaylı ingilizce muvafakatname almalıdır.

Estonya Vize Başvurusu için Gerekli evraklar kişi veya kişilerin bağlı bulunduğu iş koluna göre değişmektedir(işveren,çalişan,ögrenci,ev hanımı,kamu calışanı vs..) pasaport,2 adet biometrik resim,kimlik fotokobisi,tam tekmilli nüfus kayit örneği,tapu ve ruhsat var ise koyulmalı,banka da güncel bakiyeli kişi başı minimum 3-4 bin tl para olmalıdır.

Estonya Vizesi İçin Çalişan ise;çalişan firma yazısı ve firma izin yazisi(ingilizce olmali),sgk kaydi ve son 3 aya ait sgk hizmet dökümü,çalışmış olduğu şirketin vergi levhası,ticari sicil gazetesi ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri,oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı),son 3 aya ait maaş bodrosu(kaşeli,imzali olmalı)

Estonya Vize Başvurusu için İşveren ise;bağkur kaydı ve son 3 aya ait bağkur hizmet dökümü,vergi levhası,ticari sicil gazete ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri,oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı)

Estonya Konsolosluğu Ev hanımı-çalışmayanlar ise; kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakınının bağlı bulunduğu iş kolunun evrakları ve noter onaylı sponsor dilekçesi,tam tekmilli nüfus kayıt örneği,kimlik fotokobisi,var ise banka hesap hareketleri(min 3-4 bin tl olmalı kişi başı)ve düzenli gelirini (kira kontrati gibi) koymalıdır.

Estonya Vizesi Öğrenci ise; öğrenci belgesi,tatil döneminde gitmeyecek ise okul izin yazısı, kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakının bağlı bulunduğu iş kolunun evrakları ve noter onaylı İngilizce sponsoluk dilekçesi,12 yaşından küçük ise noter onaylı İngilizce muvafakatname,tam tekmilli nüfus kayıt örneği (hem sponsorun hem öğrencinin),kimlik fotokobisi(hem sponsorun hem öğrencinin),öğrencinin şahsi banka hesap hareketleri var ise(min. 3-4 bin tl olmalı kişi başı)

Estonya Vize Bavurusu bulunacak Kişinin davetiyesi var ise;davetiye gönderen kişi oturum kartını, çalışıyor ise son 3 aya ait maaş bodrosunu, işveren ise vergi numarasını göndermelidir.

Estonya vizesi Başvurusu yapacak kişi eğer fuar amaçlı gidecek ise; fuar biletini,fuar ödeme makbuzunu ve konaklayacağı yer var ise rezervasyon bilgileri, eğer kendisine eşlik edecek birileri var ise kişilerin geçerli schengen vizesi,vizesi yok ise pasaportlarının ön yüzü olmalıdır ve birlikte seyahat edeceklerine dair dilekçe yazıp dosyalarına koymaları gerekmektedir.

Estonya vize Başvurusu için Tarafımızca verilen hizmetler; Estonya vize Başvurusunda Gerekli rezervasyonlar, yurtdışı seyahat sağlık sigortası, evrak düzeni, evrak takibi, randevu alımı vs.. Vize işlemleriniz boyunca sizlerle her daim irtibat halindeyiz.

Estonya vizesi süresi konsolosluğa bağlıdır.

Estonya turistik vize başvurularda kişi veya kişilerin konaklayacakları oteli satın almaları veya kendileri şahsi olarak rezervasyon yapmalıdırlar. Yapılan otel rezervasyonunda aracı kurumunkini kabul etmemektedirler.

Estonya vize başvurularında konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizleri mülakata çağırabilir.

Işlem ücreti herşey dahil 150 euro( vize harci dahil),davetiye var ise 165 euro(vize harci dahil)

Estonya vize işlem süresi 7 is günü, vip işlem hizmeti vermemektedir. Işlem süreleri istisnai durumlarda konsolosluğun is yoğunluğu sebebiyle süre uzayabilir.

Daha detaylı bigi için lütfen www.globalvize.net/estonya-vizesi adresini ziyaret ediniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x