Oyunoynasana -->

Estee Lauder

24 Eylül 2016 Cumartesi 18:10

Estee Lauder

Estee Lauder

Parfüm denildiği zaman kendine güvenen kadınların akıllarına ilk gelen markalardan bir tanesi olarak bilinen Estee Lauder’in en fazla ön plana çıkan modellerinin başında Muse ile birlikte daha öncesinde bir arada kullanılmamış notalar kullanılmış. Kadınların zıtlıklarını ve çok yönlülükleri ön plana çıkartmayı hedefleyen Estee Lauder Muse içerisinde yer alan çiçek notalarının yanında az miktarda ağaçsı etkiler ve baharatlar bulunmakta.

 

Parfümün içerisinde sümbülteber, hanımeli ve yasemin etkisini görmek ise mümkün. Estee Lauder’in taban notalarında ise misk bulunuyor. Bu sayede parfümün hedef kitlesi oldukça geniş bir yelpazeye yayılmış oluyor. Vanilya, misk ve amber kokuları ile tamamlanan parfüm; sahip olduğu kremsi koku ile birlikte ciltte uzun süreli kalmayı da başarıyor.

 

Kadınların tercih ettiği Estee Lauder parfüm çeşitlerinden bir diğeri olan Pleasures ise kullanan kadınlara yağmur sonrasında kokan taze ve canlı çiçek kokusunu sunuyor. Şakayık, yasemin ve zambak çiçeklerinden elde edilen notalara nadir esanslı egzotik Baie gülünün eklenmesi sonrasında ortaya çıkan koku ise tatlılıktan çok taze.

 

Tepe noktasında menekşe yaprakları, yeşillik harmanı ve beyaz zambak bulunan parfümün kalp notasında ise siyah zambak, beyaz şakayık, pembe gül, yasemin ve Baie gülü yer almakta. Dip notalara gelindiği zaman ise paçuli ve sandal ağacı ile karşılaşılıyor. Farklı kokuları özel bir şekilde harmanlayan Pleasure genel olarak günlük kullanıma uygundur. 

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x