Oyunoynasana -->

En Üst Düzet İngilizceyi En Kolay Yöntem ile konusarakogren.com'da Öğrenin!

14 Nisan 2016 Perşembe 18:01

Gramer bilgileri yanında konuşma, okuma ve yazma alışkanlıklarının da kazanılması sağlanmaya çalışılır. Ancak ülkemizde İngilizce konuşulmadığı ve insanların ne yazık ki pratik yapma imkânı olmadığı için kurslarda veya okullarda edinilen bilgilerin hayata geçirilmesi mümkün olamamaktadır. Gerçek anlamda öğrenme, edinilmiş olan bilgilerin kullanımı ile olur.

En Üst Düzet İngilizceyi En Kolay Yöntem ile konusarakogren.com'da Öğrenin!

Tüm dünyada dil öğrenimi her dönem revaçta olmuştur. İngilizce dünya üzerinde en çok konuşulan dil olup ülkemizde de İngilizce bilmek son derece önemlidir. Türkiye’de bununla alakalı pek çok eğitim kurumu bulunmaktadır.

Gramer bilgileri yanında konuşma, okuma ve yazma alışkanlıklarının da kazanılması sağlanmaya çalışılır. Ancak ülkemizde İngilizce konuşulmadığı ve insanların ne yazık ki pratik yapma imkânı olmadığı için kurslarda veya okullarda edinilen bilgilerin hayata geçirilmesi mümkün olamamaktadır. Gerçek anlamda öğrenme, edinilmiş olan bilgilerin kullanımı ile olur. Bu nedenle birçok özel okulda dersler İngilizce olarak verilmekte ve bu şekilde öğrencilerin pratik yapması da sağlanmaktadır fakat bu tip özel okullar birçok kişinin karşılayamadığı veya karşılasa da bütçelerini sarsacak derecede pahalıdır. Dolayısıyla ülkemizde bu eğitimi almak ve İngilizce bilmek bir ayrıcalık haline gelmiştir. Yine de kişi kolej mezunu da olsa okul dışındaki hayatında da İngilizce konuşma şansı olmadığı için bu dili ana dili gibi konuşamamaktadır. Söz konusu dil öğrenmek olduğu zaman kulak dolgunluğu da önem taşımaktadır ki bunun için yabancı film ve dizilerin Türkçe dublajlı olan versiyonlarını değil de orijinal dilde olanlarını izlemek bununla ilgili oldukça fayda sağlar. konuşarak öğren sistemi oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikte izlemekten keyif aldığımız dizi ve filmler günlük konuşma dilinde oldukları için öğrenmede önemli ölçüde yararlıdır. Kişi İngilizce dizileri izledikçe bu dile daha aşina olur ve yabancılık çekmez. Bu şekilde öğrenme pratik yapma ile birleştiği zaman çok daha kolay olmaktadır.  Heroes, doctor who, smallwille, game of thrones ve desperate housewife gibi diziler dünya genelinde çok fazla beğenilmektedir. Bu dizileri orijinal dilde izlemek hem keyifli hem de dil öğrenmek isteyen herkes için bir öğrenme aracı durumundadır. Yalnız burada önemli olan orijinal dilde izlerken alt yazıları mümkün mertebe okumamaya çalışmak gerekir. Bu sistem aynı zamanda İngilizce öğretmenleri tarafından da tavsiye edilen aynı zamanda kişilerin hangi seviyede olduklarını da anlayabildiği bir yöntemdir. Böyle bir alışkanlık edinildiği zaman zaten insanlar dizi ve filmleri Türkçe dublajlı veya alt yazılı izlemeyi tercih etmezler.

İngilizce diziler İngilizce öğrenimi konusunda hakikaten uzun vadede son derece etkili olmaktadır. İngilizce diziler türkçe altyazılı çeviri hataları gözardı edilerek özellikle ilk etapta alt yazı ile izlenip konu yeterince anlaşıldıktan sonra bir sonraki aşamada altyazısız ve orijinal olarak izlenmesi durumda daha yararlı olabilmektedir. İngilizce dizileri bu şekilde bir öğrenme aracı olarak kullanabileceğimiz gibi gündemi İngilizce olarak takip etmekte işe yarar bir yöntemdir yani pratik olması açısından mümkün olduğu kadar İngilizceyi hayata geçirmek ve sık bir şekilde kullanmak gerekir. Diller kültürlerinin tüm izlerini yansıttıkları için İngilizceyi kullanmakta olduğumuz dile uydurularak öğrenmeye çalışmak büyük bir hatadır. Bu hatanın da oluşmaması için de İngilizce dizi ve filmleri izlemek önemlidir.

Bu film ve diziler içinde geçen İngilizce sayılar ile ilgili kaynak ise linkten http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-sayilar/ edinilebilir.
Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x