Oyunoynasana -->

En Kolay Kredi Veren Bankalar

30 Nisan 2016 Cumartesi 19:55

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi ihtiyaçlarınız için birçok ürün adı altında kredi vermektedir. Tüketiciler eğer telefon almak istiyorsa telefon kredisi veren bankalara göz atmanız gerekmektedir. Eğer kişisel ihtiyaçlar için kredi alma ihtiyacında ise bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine bakılmaktadır. Bu ürünleri neredeyse bütün bankalar vermektedir. Ancak bazı kredi ürünleri sadece belli bankalar vermektedir. Esnaf kredisi, hayvancılık kredisi, tarım kredisi girişimcilik kredisi gibi bir çok kredi ürünü yer almaktadır bankaların portföyünde…

Ancak bazı krediler var ki sadece 1-2 bankalarda verilen kredilerdir. Tatil kredisi gibi, hibe destekli devlet kredisi, evlilik kredisi gibi kredileri sadece birkaç banka devlet desteği ile verilen krediler ise devlet bankaları tarafından verilmektedir. Esnaf kredisi Bütün bankalar vermekte ancak en kolay kredi veren banka halk bankasıdır.

Ancak bu kredilerin hepsinin ortak bir özelliği bulunmaktadır. Bu ortak şart ise kredi notudur. Eğer kredi notunuz düşükse bankalar size kredi vermekte oldukça nazlı davranacak veya kredi başvurularını direk reddedecektir. En kolay kredi veren bankalar, aslında bir bankanın ismi değil de bütün bankaları kapsayan bir kriterdir. Kredi notu yüksekse bankaların hepsi kolay kredi verirler sizi hiçbir şekilde sıkmazlar.

Ancak kredi notu düşükse bankaların hepsi size kredi vermek için yanaşmayacağınızı belirtmemiz lazım. Kredi notu sorgulama yaparak kredi notunuz öğrenebilir, bankaların size kredi verip vermeyeceğini kredi notunuzdan öğrenebilirsiniz. Findeks risk raporunda sizin bütün finansal bilgileriniz yer almaktadır. Risk raporunda ilk sayfada sizin kredi notunuz yer almaktadır. Eğer kredi notunuz yeşil alanda yer alıyorsa kredi notunuz iyi demektedir. Findeks kredi notu “1400 üzeri kredi puanı olan kişiler her bankadan kolaylıkla kredi alabilirler.

Türkiye’de not ortalaması 1200 civarında yer almaktadır. Genellikle bankalar 1200 üzeri puanı olanların kredi başvurusunu alıyorlar. 1200 puanda ki kişiler az riskli bölümde yer almaktadır.  Ancak kredi notu 0-700 puan arasında olanlar bankalardan en çok ret yiyen kişilerdir. Bankaların bu kişilerin borçlarını ödemediğini, aksattığını icrada olan bir dosyalarının olduğunu kolaylıkla görebilir. Ancak bankalarla yeni işlem yapmaya başlayan kişilerinde kredi notu düşük olmaktadır. Çünkü finansal bilgileri yoktur, kredi notu hesaplama için gerekli koşullar yerine oturmadığı kredi notu düşüktür.

Eğer kredi notunuz yüksekse bütün bankaları size kolaylıkla kredi verebilir, kredi notunuz düşükse bütün bankalar size kredi vermekten kaçınacaktır. Bu yazının hazırlanmasında Bankakredinotu.net sitesinden ve findeks.com sitesinden yararlanılmıştır. 

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bay Evis Philip 11 ay önce yorumlandı

Bu Aso tasarruf ve kredi kredi sirketidir. kisisel is için bir kredi gerekiyor, ya da tüm temizlemek için kredi ihtiyaciniz varsa Daha fazla bilgi için evisloanfirm@gmail.com: fatura lütfen bizim bizim burada e-posta ile temasa geçin. Bilginiz için, firmamiz Eger ilgileniyorsaniz lütfen bize geri almak hemen kredi ile halletmek için,% 2 faiz oraniyla kredi vermek 2z Onay belgesine aktarmak. Dolgu ve dönüs (1) Tam adi: .................... (2) Kredi Tutari: ............... (3) Kredi Süre: .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bay Evis Philip 11 ay önce yorumlandı

Bu Aso tasarruf ve kredi kredi sirketidir. kisisel is için bir kredi gerekiyor, ya da tüm temizlemek için kredi ihtiyaciniz varsa Daha fazla bilgi için evisloanfirm@gmail.com: fatura lütfen bizim bizim burada e-posta ile temasa geçin. Bilginiz için, firmamiz Eger ilgileniyorsaniz lütfen bize geri almak hemen kredi ile halletmek için,% 2 faiz oraniyla kredi vermek 2z Onay belgesine aktarmak. Dolgu ve dönüs (1) Tam adi: .................... (2) Kredi Tutari: ............... (3) Kredi Süre

0 Kişi beğendi.