Oyunoynasana -->

Elektrik Faturasını Uzatmanın 5 Yolu!

02 Haziran 2016 Perşembe 19:11

Hayatımızda işimizi kolaylaştıran neredeyse tüm aletler elektrikle çalışmaktadır. Bir elektrik kesintisinde bu durumu çok net anlayabiliyoruz.

Elektrik Faturasını Uzatmanın 5 Yolu!

Hayatımızda işimizi kolaylaştıran neredeyse tüm aletler elektrikle çalışmaktadır. Bir elektrik kesintisinde bu durumu çok net anlayabiliyoruz. Bu kadar çok ihtiyaç duyduğumuz elektrik enerjisi ise zorlu üretim aşamaları nedeni ile oldukça pahalı durumdadır. Ne kadar tasarruf etmek istenilse de ay sonunda gelen elektrik faturaları her zaman beklenilenin üzerinde olmaktadır.. Ancak birkaç ufak detaya dikkat edilirse daha ucuz elektrik faturalarının gelmesi sağlanabilir. Elektrik tüketimini cihazların kullanımından vazgeçmeden de azaltmak mümkündür. Herkesin büyük bir rahatlık sağladığı elektrikli cihazları kullanırken bazı konulara dikkat edilmesi ile elektrik tüketiminin azaltılması mümkündür.

 

Elektrik tasarrufuna ilk önce elektrik faturalarından önemli bir yer kaplayan aydınlatma lambalarından başlayabilirsiniz. Tasarruf ampullerinin kullanımı ve sadece bulunulan odaların aydınlatılması elektrik tüketimini azaltacaktır. Bunun yanında televizyon, uydu alıcı ve dvd gibi elektronik cihazları kumanda yerine cihaz üzerindeki düğmelerden kapatılması çalışmadıkları zamanlarda da elektrik tüketmelerini önleyecektir. Buzdolabı gibi soğutucuların direkt güneş gören sıcak yerlerde olmaması ve yanında fırın gibi sıcaklık veren cihazların bulunmaması elektrik tüketimini azaltacaktır. Ayrıca çamaşır makinesi ve bulaşık makinelerinin tam olmadan çalıştırılmaması da elektrik tüketiminden tasarruf edilmesini sağlayacaktır. Daha indirimli elektrik faturalarına kavuşmak için bunların yanında su ısıtıcıları yerine doğalgaz ocaklarında ısıtılması tasarruf sağlayacaktır. Bunlar ve bunlar gibi detayların uygulanması ile elektrik tüketimini azaltmak mümkündür.

 

Bu önlemlerin dışında 2016 yılı itibariyle elektrik tüketiminiz yıllık olarak 3600 kwh üstünde ya da aylık fatura tutarınız 125 TL’den fazla ise serbest tüketici sınıfına girerek kendinize en uygun elektrik tarifesini seçebilirsiniz.

 

Ucuz Elektrik tarife araştırması ve tarife değişikliği tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir, ucuz elektrik tarifelerini sıralama ve başvuru hizmetlerini ücretsiz  sunan platformlardan ve ucuz elektrik şirketlerden faydalanabilirsiniz.

Siz de elektrik tarifenizi değiştirmek ve Ucuz Elektrik tarifelerinden yararlanmak istiyorsanız www.ucuz-elektrik.co adresinden işlemlerinizi güvenle ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz!

  
Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x