Oyunoynasana -->

E Devlet Kapısı Sorgulama İşlemleri

23 Nisan 2016 Cumartesi 14:06

E Devlet Kapısı Sorgulama İşlemleri

E Devlet Kapısı Sorgulama İşlemleri
E devlet kapısı ile bizlerin anlaması gereken ifade şu şekilde olmalıdır: akla gelebilecek binlerce kamu işleminin tek bir çatı altında etkin ve kısa bir süre içerisinde vatandaşa ulaştırılmasını amaçlayan ve hemen her yerden kısa bir sürede ulaşılan sistem bütünüdür.

E-Devlet kapısının amacı kamu kurumlarının verdiği hizmetleri tek bir çatı altında toplayarak, vatandaşlara, işletmelere, kamu kurum ve kuruluşlarına hızlı ve etkin bir hizmet sağlayarak, söz konusu kişilerin hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.
Gelişen ve gelişmekte olan toplumların vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi haline gelen e devlet sistemi etkin bir şekilde kullanılmakta ve geliştirilmektedir. Her geçen gün devletler daha da sanallaşmaktadır.
Üzerinde bulunduğumuz dünya her geçen gün küçülmekte; sınırlar ortadan bir bir kalkmaktadır. Ülkeler ve pek çok şirket teknoloji ve bilim alanına yönelmekte ve bu yönde büyük bütçe ve kaynaklar ayırmaktadır. Gelişen bilgi ve işlem teknolojileri sayesinde insanlar çok kısa süreler içinde dünyanın herhangi bir yerinde ki insanlar ile etkileşim içinde olabilmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti gelişmeleri iyi analiz ederek, mevcut gelişmelerin hangi yönde olacağını iyi analiz etmektedir. Bu gözlemler ve incelemelerin sonucunda da pek çok sistemde olduğu gibi e-devlet sisteminde de büyük gelişmeler yaşandı. Bu sistemin temelleri 2006 yılında atıldı. Sistemin bizlerin kullanımına açılması için 2 yıl kadar bir sürenin geçmesi gerekti. Bunun neticesinde 2008 yılında vatandaşların hizmetine açıldı. Geçen bu süre zarfında hizmet sayısı bir bir arttırıldı. Şu an ki elde edilen verilere göre e-devlet sistemine kayıtlı 27 milyon 316 bin 371 kişi bulunmaktadır. Bu kayıtlı vatandaşların alabilecekleri hizmet sayısı ise 1417’ye ulaştı. Bir diğer gelişmede kurum sayısında oldu; elde edilen son verilere göre 229 kamu kurumu hizmetlerini bir bir e-devlet kapısı üzerine taşıdı. Bizde www.edevletssk.org sitemiz üzerinden size bu işlemleri kolayca ulaşmanızı sağlamak amacı taşımaktayız.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x