Oyunoynasana -->

Ankara Rota Trans Evden Eve Nakliyat

09 Haziran 2016 Perşembe 22:48

Evden eve nakliyat her ne kadar birçok kişi için basit bir sektörmüş gibi düşünülse de aslında oldukça meşakkatli bir meslektir.

Ankara Rota Trans Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat her ne kadar birçok kişi için basit bir sektörmüş gibi düşünülse de aslında oldukça meşakkatli bir meslektir. Bu mesleğin en ciddiyet gerektiren yanlarından biri de uzun yol yani şehirlerarası ve uluslararası taşımacılıktır. Uzun yol taşımacılığının barındırdığı birçok risk bulunmaktadır. Bu riskleri azaltabilmek adına nakliyat firmalarının şehirlerarası yollarda dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat etmeleri halinde karşılaşabilecekleri olumsuz durumları rahatlıkla en aza indirebilme şansına sahip olabilirler.

Nakliyat Firmalarının Şehirler Arası Yollarda Dikkat Etmeleri Gereken Hususlar

Rota Trans Ankara evden eve nakliyat firması olarak; Tonajı aşmamaya dikkat etmek çok önemlidir. Pek çok kişi kantardan rahatlıkla geçebilmek adına tonajı geçmemeye özen gösterir. Oysa tonajı aşmanın tek faydası bununla sınırlı değildir. Tonajı aşmamanız halinde hem kamyonunuzun ömrü uzar hem de teslimatınızın süresi kısalır.

Ankara Nakliyat 

Uykusuz eleman çalıştırmamak da nakliyat firmalarının şehirlerarası yollarda dikkat etmeleri gereken hususlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Uykusuz şoför çalıştırmak çok ciddi felaketlere yol açmaktadır. Bu sebeple şoförlerin mutlaka yorgunluğu giderilmiş ve uykusunu almış olması gerekir. Yorgun ve uykusuz eleman çalıştırmak ise işi verimsiz hale getirir. İşten daha fazla verim almak adına elemanların dinlenmiş olmaları gerekmektedir.

Rota Trans Taşımacılık olarak şöforlermize dinlenme konusunda şu bilgileri vermekteyiz. Dinlenme saatleri mutlaka zamanında değerlendirilmeli. Bu hem iş verimi, hem iş teslimatı hem de iş güvenliği açısından oldukça önemli bir nokta. Bu sebeple mutlaka dinlenme saatlerini zamanında değerlendirmeye özen göstermek gerekir.

Hız (sürat) sınırını aşmamak. Hız sınırını aşmamaya dikkat etmek iş güvenliği bakımından oldukça önemlidir. Şehir içerisinde 50 km/h sınırını, şehir dışında 80 km/h sınırı, otoyolda 90 km/h sınırını ve bölünmüş yolda ise 85 km/h sınırı aşmamak en sağlıklısıdır.

Hatalı sollama yapmamak da bir iş güvenliği şartı olmasının yanı sıra nakliyat firmalarının şehirlerarası yollarda dikkat etmeleri gereken hususlar arasında yer alır. Hatalı sollama yapmak tahmin edilenden çok daha büyük felaketlere yol açabilmektedir.

Uzun yollarda sefer halindeyken her an yandan geçen ya da karşı yönden gelecek araçların hata yapabilme ihtimallerinin olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Kaliteli bir nakliyat hizmeti almak için Rota Trans Ankara Nakliyat olarak bizi arayınız.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x